XVI JARMARK ŻUBRA organizowany przez Hajnowski Dom Kultury już za nami.
Od 16 lat jest to najwieksze święto kultury ludowej w naszym regionie, promujace dziedzictwo wielokulturowe pogranicza.
Prezentacje lokalnych produktów, warsztaty rękodzielnicze, rzemiosło ludowe, kuchnia regionalna, degustacje, koncerty plenerowe, konkursy, dziecięca strefa zabaw – to wszystko czekało na uczestników tegorocznej edycji JARMARKU ŻUBRA, która odbyła się 9 lipca w Amfiteatrze Miejskim w Hajnówce.
Imprezę oficjalnie otworzyli: Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Barbara Sadowska Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury.
Plenerowa scena usytułowana tuż przy fontannie Parku Miejskiego w Hajnówce rozbrzmiewała śpiewem lokalnych zespołów folklorystycznych i ludowych prezentujących się przed licznie zgromadzoną publicznością, która wsłuchując się w dźwięki tradycyjnych pieśni, przyśpiewek, ale i współczesnych piosenek ludowych odpoczywała na przygotowanych specjalnie na tę okazję leżakach, pufach i ławeczkach.
Wśród wykonawców plenerowej sceny mieliśmy okazję usłyszeć zespoły folklorystyczne takie, jak CEGIEŁKI, RUCZAJOK, Zespół Pieśni HDK ECHO PUSZCZY, CZYŻOWIANIE, RECZAŃKA oraz gości z województwa świętokrzyskiego – zespół DOMASZOWIANIE, a także młodą wokalistkę AMELIĘ PIETROCZUK, która zabrała nas w sentymentalną, pełną lokalnej duchowości podróż do zapomnianych wsi naszego regionu.
Współczesne brzmienie folkloru i pieśni regionalnych usłyszeliśmy w wykonaniu zespołów: STUDIO PIOSENKI HDK, ŚWIATANAK, WERWOCZKI, KAŁASKI, CHÓR MIASTA HAJNÓWKA, CHÓR LEŚNIKÓW PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ, a także podczas występu solistki Świetłany Malesa, która energetycznymi utworami zmotywowała publiczność do rytmicznych oklasków.
Nasze plenerowe występy dopełniły entuzjastyczne i żwawe tańce w wykonaniu zespołu MAŻORETEK SHOCK oraz Zespołu Tańca Ludowego PRZEPIÓRKA.
Park miejski od pierwszych chwil oficjalnego rozpoczęcia Jarmarku Żubra tętnił życiem. Impreza przyciągnęła liczną rzeszę mieszkańców i turystów zainteresowanych udziałem w warsztatach, pokazach i degustacjach oraz zakupach regionalnych produktów, wyrobów i wytworów rzemiosła ludowego.
W przestrzeni parku miejskiego ulokowało się ponad 150 podmiotów zakwalifikowanych do uczestnictwa w Jarmarku, a wśród nich między innymi: artyści i rzemieślnicy ludowi, pasjonaci rękodzieła, koła gospodyń, rodzime stowarzyszenia i placówki przyrodniczo-turystyczne, wydawnictwa i autorzy książek. Wśród twórców ludowych znaleźli się przedstawiciele ginących zawodów - hafciarki, plecionkarze ze słomy i wikliny, garncarze. Nie zabrakło także rodzimego kowala, który tradycyjnie od wielu lat prezentuje się podczas naszej sztandarowej imprezy. Zgromadzona publiczność i uczestnicy Jarmarku mogli z uwagą obserwować warsztat pracy rękodzielników i spróbować własnych sił w wybranym rzemiośle. Strefa kulinarna przyciągała uczestników zapachem miodów, wędlin, pieczywa, słodkich wypieków, wyrobów kuchni tatarskiej i litewskiej, soków, lemoniad i domowych nalewek.
Dodatkowo w ramach działań projektowych Lokalnej Grupy Działania "Puszcza Białowieska" podczas Jarmarku Żubra dostępne było stoisko Gal Sinis, w którym każdy uczestnik miał możliwość degustacji produktów prosto z Sardynii.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się STREFA HAJNOWSKIEGO MARCINKA, w której Pani Joanna Bińczycka z Pracowni Tortów Cukrowe Fantazje wprowadzała warsztatowiczów w tajniki tworzenia tego lokalnego słodkiego przysmaku, wpisanego na listę produktów regionalnych.
Nasza impreza sprzyja całym rodzinom, dlatego nie mogło na niej zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Przygotowana przez pracowników Hajnowskiego Domu Kultury STREFA ZABAW DLA DZIECI skupiała liczną grupę młodych odbiorców, na których czekało szereg propozycji aktywnego spędzenia czasu w postaci zabaw, gier i zajęć plastycznych, a także malowania twarzy, plecenia warkoczyków. W organizacji dziecięcej strefy zabaw aktywnie pomagali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce, którzy przez wiele godzin starali się zapewnić przybyłym dzieciom chwile radości i przyjemności. Dodatkowo w strefie zabaw byli:
- Emilia Stankowska „CraftEm'" , która wykonywała brokatowe tatuaże i pokaz baniek mydlanych,
- Stoisko Księgarni "Puszczyk", które oferowało zakup książek Tomasza Samojlika z autografem autora oraz zorganizowało spotkanie autorskie z pisarką Laurą Żurawską.
Podczas Jarmarku swoje książki podpisywali również Jerzy Plewa i Wojciech Koronkiewicz.
Po kilkugodzinnych artystycznych prezentacjach odbywających się na scenie plenerowej oraz trwających pokazach, degustacjach, warsztatach i jarmarcznych zakupach przenieśliśmy się na dużą scenę amfiteatru, gdzie chwilę po godzinie 18.00 ogłoszono wyniki Konkursu Kół Gospodyń Wiejskich na najlepszego i najsmaczniejszego Marcinka.
Laureatami konkursu zostali :
➡ I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Ziółka” z Dubin
➡ II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Narwi
➡ III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrowody
Wyróżnienie:
➡ Koło Gospodyń Wiejskich „Dubiczanki” z Dubicz Cerkiewnych
➡ Koło Gospodyń Wiejskich „Teremiśki” z Bud
➡ Koło Gospodyń Wiejskich „Koszkowianki” z Koszek
Konkurs zorganizowany przez Hajnowski Dom Kultury oraz Lokalną Organizację Turystyczną "Region Puszczy Białowieskiej" w ramach zadania pt. ”Promocja produktów lokalnych dziedzictwa kulinarnego Hajnówki oraz regionu Puszczy Białowieskiej” realizowane w ramach projektu pn. „Hajnówka odNowa zielona transformacja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę LOT "Region Puszczy Białowieskiej".
Rozstrzygnięcie Konkursu na najlepszego i najsmaczniejszego Marcinka otworzyło nam jednocześnie popołudniowo - wieczorną część artystyczną, w której to nie zabrakło wyśpiewanych przez zespół KOLEJ NA ŁAPIANKI z Łap ludowych skocznych melodii, rockowych brzmień odkrywających tajemnice wierzeń i tradycji rejonu podlaskiego w wykonaniu zespołu SZEPTUCHA, a także autorskiego programu muzycznego promującego kulturę białoruską zaprezentowanego przez zespół SOUVENIR.
XVI edycję Jarmarku Żubra zakończyła potańcówka z zespołem PRYMAKI, który wyśpiewując piosenki na ludową i regionalną nutę porwał do tańca i wspólnej zabawy licznie zgromadzoną publiczność. Zespołowi udało się stworzyć niezapomniany kontakt z publicznością, tworząc atmosferę pełną radości i wspólnoty. Wokaliści zachęcali ludzi do śpiewania razem z nimi, a muzyka sprawiała, że wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina. Była to prawdziwa uczta dla zmysłów, zarówno dźwiękowych, jak i wzrokowych. 
Jarmark Żubra to unikalne spotkanie z wielokulturowością i lokalną tradycją prezentowaną w formie pokazów, warsztatów, produktów i występów artystycznych. Jarmark Żubra to sztandarowa impreza kulturalna naszego miasta, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego regionu.
 
Serdecznie dziękujemy za bezpłatne warsztaty prowadzone podczas XVI Jarmarku Żubra:
✔ DOROTA GÓRSKA – WARSZTATY PLECIONKARSKIE Z PAPIEROWEJ WIKLINY
✔ DOROTA SULŻYK – WARSZTAT FILCOWANIA
✔ EMILIA STANKOWSKA „CraftEm' ‘’ – ZABAWY Z DZIEĆMI – BAŃKI, BROKATOWE TATUAŻE
✔ FUNDACJA ,,ONI TO MY” - WARSZTATY ART. RECYKLINGU
✔ GRO MIX AGNIESZKA GROMEK – WARSZTATY TWORZENIA BIŻUTERII I WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA
 
Dziękujemy również:
Pani Walentynie Kiendyś za użyczenie serwet, którymi zostało przyozdobione stoisko strefy Marcinka
Urzędowi Miasta Hajnówka za pomoc w transporcie sprzętu niezbędnego do organizacji imprezy
Pani Marcie Chmielińskiej za zamieszczenie  relacji z Jarmarku na hajnowka.naszemiasto.pl
 
Wszystkim dziękujemy za tak liczną obecność i niezapomnianą wspólną zabawę.
 
Do zobaczenia za rok na kolejnej - XVII już edycji Jarmarku Żubra w Hajnówce.
 
Patronat medialny: TVP3 Białystok, TV Podlasie, Polskie Radio Białystok
 
Sponsorzy Hajnowskiego Domu Kultury oraz XVI Jarmarku Żubra:
  • Fabryki Mebli FORTE
  • Opakowania OPTIMA Sp. z o.o.
  • Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim
  • Bank Spółdzielczy w Hajnówce
  • Garniec Podlaski
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce
  • BIURO UBEZPIECZEŃ Halina Borowik
  • EkoHerba w Hajnówce
  • TRES -POL Nowosady Producent kantówki okiennej i drzwiowej
  • Firma Ever w Hajnówce
Lista wystawców zgłoszona do XVI Jarmarku Żubra:

MARIA DOLIŃSKA – DZIANINA RĘCZNA – HAJNÓWKA

MAŁGORZATA KRAWCZYK – HAFT, KORONKA – PLANTA

HENRYK SZYMANIUK – WYROBY Z DREWNA – HAJNÓWKA

GABRIELA LASZUK – CERAMIKA – BIAŁYSTOK

IVANNA OKULUS – ETNICZNA BIŻUTERIA Z KORALIKÓW – MIEDZNA

ŁUKASZ PLIS I GRZEGORZ KUBAJEWSKI – RĘKODZIEŁO GALENTERIA DREWNIANA – HAJNÓWKA/BIELSK PODLASKI

ANNA MARKIEWICZ – CERAMIKA – BEREZYSZCZE

MONIKA GOS – GLINIANE OBRAZKI – RADZYŃ PODLASKI

HALINA BIRYCKA „PODLASKA MAKATKA Z CZASÓW BABCI I DZIADKA”– HAFT, KORONKA – PLANTA

STANISŁAW SKÓRZAK – PLECIONKARSTWO Z WIKLINY – BIAŁYSTOK

MIROSŁAW PIECHOWSKI – GARNCARSTWO - CZARNA WIEŚ KOŚCIELNA

STANISŁAW MIERZWIŃSKI – KOWALSTWO STAROŻYTNE – HAJNÓWKA

HALINA BOBIŃSKA – HAFTOWANE MAKATKI, OBRUSY, SERWETY, WYSZYWANE OBRUSY, ZASŁONKI – BIAŁYSTOK

LUCYNA ZDANOWSKA – HAFT, KORONKA – PLANTA

MIKOŁAJ PIETRUCZUK- PLECIONKARSTWO ZE SŁOMY- HAJNÓWKA

SYLWIA PILUCIK – WYROBY Z KARMELU – LIPINY/HAJNÓWKA

STEFAN MUCHLA – KUCHNIA TATARSKA – SUCHOWOLA 

AGNIESZKA GREMZA – SERY ZAGRODOWE Z MLEKA KOZIEGO I KROWIEGO – SZUMOWO

MAREK DZIUBONOS – BROWAR MARKOWY – HAJNÓWKA

GRZEGORZ DOROSZ – MIÓD – BIAŁYSTOK

EWA STUDENCKA – SYROPY ZIOŁOWE, PODPIWEK BEZALKOHOLOWY, OCET JABŁKOWY – KURPIE DWORSKIE

MAREK ZACHARKO ,,CHAZIAJSTWO U ZACHARA” – ROLNICZY HANDEL DETALICZNY – TRZEŚCIANKA

ANGELIKA HALICKA „SAMA SŁODYCZ” – CHAŁWY, GALARETKI NATURALNE, PODPIWEK, KWAS CHLEBOWY – ZAŚCIANKI

JAROSŁAW DRĘŻEK – KURPIOWSKIE PRODUKTY REGIONALNE – ZALESIE

JOLANTA  ALEKSA – WIEJSKI NABIAŁ – ŻWIKEIELE

MACIEJ MONIUSZKO ,,NASZ SMAK” – WĘDLINY TRADYCYJNE – STUDZIEŃCZYNA

GABRIEL SZYMCZAK „SEROWAR SOKÓLSKI” – SERY KOZIE – MIEJSKIE NOWINY

RAFAŁ ZARYCHTA – SERY Z PODBARA, WYROBY GÓRALSKIE – RADZIWIŁŁÓW

TADEUSZ SOKÓŁ - MIÓD NARWIAŃSKI – BIAŁYSTOK

TERESA SOKÓŁ – CIASTA SWOJSKIE, KASZANKA, BABKA, OGÓRKI KISZONE, SMALEC – KRUSZEWO

IWONA PILUK – SER WIEJSKI – ROMANÓWKA

WANDA SOKÓŁ – MIÓD NARWIAŃSKI – BIAŁYSTOK

MARCIN SKRZYPKOWSKI – SWOJSKIE WĘDLINY – KOŚMIDRY

PAULINA SOWULEWSKA „PANI SOWA” – SĘKACZE, MROWISKA, CIASTO – BRÓD MAŁY

PAWEŁ MILEWSKI – CHLEBY ŻYTNIE WYPIEKANE NA BAZIE NATURALNEGO ZAKWASU W PIECU CERAMICZNYM – SOŃSK

DALIA GRUMADIENE – CHLEB, WĘDLINY, SĘKACZE - KAUNAS (LITWA)

ANNA STEFANOWICZ – CIASTKA GRECKIE – WYRÓB WŁASNY – FASTY

MICHAŁ KOZIOŁ – NALEWKI DOMOWE – SUWAŁKI

JOANNA MERING „SWOJSKIE JADŁO” – ZAGUBY PODLASKIE, BABKA ZIEMNIACZANA, CHŁODNIK LITEWSKI, FARSZYNKI, SERNICZKI, SWOJSKI SMALCZYK – NAREWKA

JAROSŁAW JANIUK – LIZAKI – HAJNÓWKA

ZOJA I ALEKSY GRYCUK PASIEKA PSZCZELARSKA – MIODY PSZCZELE Z WŁASNEJ PASIEKI, ŚWIECE WOSKOWE - HAJNÓWKA

DARIUSZ GORECKI – CHAŁWA RĘCZNIE WYRABIANA Z SEZAMU I MIODU, LEMONIADA Z NATURALNYCH SOKÓW

BROWAR BIAŁY – PIWO RZEMIEŚLNICZE, PODPIWEK PODLASKI – ŁYSKI

IRENA MICHAILOWSKA – WYROBY TRADYCYJNE KUCHNI LITEWSKIEJ -  PAPISZKIU (LITWA)

DAWID OLESIUK – MIÓD PITNY – SAKI

PASIEKA PODLASKA PSZCZÓŁKA WOJCIECH ŻYŁKIEWICZ – MIÓD – BIAŁYSTOK

DZIKA PASIEKA DANIEL KACZOROWSKI- MIODY KREMOWE I NATURALNE- HAJNÓWKA

,,MIODY Z NATURY’’ MARIUSZ MARCZAK- PRODUKTY PSZCZELE- ZAMBRÓW

PASIEKA ,,CARSKA KÓSZKA’’ EUGENIUSZ MASALSKI- MIÓD, PRODUKTY PSZCZELE- HAJNÓWKA

ZAGRODA POD LASEM BARBARA ŁAPIŃSA- SERY KOZIE I OWCZE- ZWIERKI

SZARŁAT M. I W. LENKIEWICZ- PRZETWORY Z ROKITNIKA I AMARANTURA

ANATOL RYBAK - MIODY - ORLA

„U HALINKI WYROBY TRADYCYJNE Z PODLASIA” – WĘDLINA TRADYCYJNA – BIAŁYSTOK

MAREK ANDRIJEVSKIJ – CHLEB CZARNY LITEWSKI, CIASTO DROŻDZOWE, KWASY CHLEBOWE – WILNO (LITWA)

OKSANA TOMASZEWSKA – SERY KOZIE

KALINA PIĘTA – PRODUKTY REGIONALNE – GDAŃSK

MAGDALENA IWAŃCZUK -  RĘKODZIEŁO ART. – RADZYŃ PODLASKI

BEATA SIKORA – RĘKODZIEŁO SZYTE – BIAŁYSTOK

JOANNA CZARNECKA ,,CZARASIA” – NATURALNE ŚWIECE SOJOWE – HAJNÓWKA

ELŻBIETA POBUTKIEWICZ – BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA, TORBY FILCOWE – WARSZAWA

KAROL NADOLNY ,,GIPPSLAND” – WYROBY Z GIPSU I ŻYWICY – RYŻÓWKA

KRZYSZTOF BORUSZKO - KSIĄŻKI, STAROCIA, BIŻUTERIA – BIAŁYSTOK

VADZIM SHCHAHLOU P.A.W.A.- DREWNIANE KOLCZYKI I BROSZKI- RĘKODZIEŁO – BIAŁYSTOK

HALINA PANAS – WYROBY RĘKODZIELNICZE – WYROBY ZE SZNURKA, MAKRAMY, MAKATKI  – BIAŁYSTOK

ALLEGORIA ANNA PIESIO – WYROBY RĘKODZIELNICZE - SZYTA ODZIEŻ LNIANA – NIEPORĘT

AGNIESZKA SACHARCZUK „FAGUSIA I SPÓŁKA” – WYROBY DEKORACYJNE I UŻYTKOWE – PIASECZNO

ALENA PIARTSOUSKAYA - WYROBY RĘKODZIELNICZE – KUBKI, ŚWIECZNIKI, ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK, ZAWIESZKI, ETUI NA OKULARY, BRELOCZKI, NOTESY, PODKŁADKI – BIAŁYSTOK

NATALIYA VIALICHKA „THE WALKING CAT” – RĘKODZIEŁO BIŻUTERIA Z ŻYWICY – BIAŁYSTOK

HANNA PIEKARSKA – WYROBY RĘKODZIELNICZE – ARTYSTYCZNE IKONY, OBRAZY PISANE WYKONYWANE RĘCZNĄ METODĄ) – AUGUSTÓW

ANNA WÓJTOWICZ - REKODZIEŁO ARTYSTYCZNE – BIAŁYSTOK

ALINA SKORUPA – OBRAZY WYPALANE – AUGUSTÓW

TOMASZ CHARKIEWICZ – PIROGRAFIA – WYPALANIE W DRZEWIE – LEWKOWO STARE

SŁAWOMIR BŁYSZUK – FIGURKI ZE SZKŁA, ANTYKWARIAT – CZEREMCHA

HANNA KOZŁOWSKA ,,HAART’’ – MAKRAMA, STRING ART. – SIEMIATYCZE

KATARZYNA KORNAK ,,BOSO NA ŁĄCE” – MYDŁA, PODUSZKI GRYCZANE, KOSMETYKI WYKONANE RĘCZNIE – CZARNA BIAŁOSTOCKA

BOŻENA SALECKA – HAFT KRZYŻYKOWY, SZYDEŁKO – SARNAKI

ANNA JURZYK – HAFT KRZYŻYKOWY, POMPONIKI, SZYDEŁKO – SARNAKI

WALDEMAR DOBRZYCKI – WYROBY Z DREWNA DĘBU, MISY, DESKI, ŚWIECZNIKI ITP. – ŁOMŻA

MARTYNA GOŁOWACKA-TOFIŁO – PLECAKI, NERKI, TOREBKI – METODA PATCHOWORKOWA – FASTY

KATARZYNA KORNELUK – WYROBY RĘKODZIELNICZE – MASKOTKI, CHODNIKI NA SZYDEŁKU – BIAŁYSTOK

MAŁGORZATA TOKARSKA „MANUFAKTURA SAMSARA” – CERAMIKA OZDOBNA I UŻYTKOWA, PAMIĄTKI PUSZCZAŃSKIE – BIAŁOWIEŻA 

ANNA ŁOGODA – RĘKODZIEŁO WYROBY Z DREWNA, DONICZKI, KUFRY, KRĘCIOŁKI – PERLEJEWO

IRYNA ZHDAN – ZABAWKI Z DZIANIN – HAJNÓWKA

SZCZEPAN PYRAK – WYROBY ARTYSTYCZNE Z DREWNA – MIEDZNA

PAWEŁ KORDECKI - WYROBY ZE STAREJ DESKI – HAJNÓWKA

SŁAWOMIR SAWICKI „IRONWOOD” – WYROBY RĘKODZIELNICZE Z DREWNA – BIAŁYSTOK

DOROTA GÓRSKA – RĘKODZIEŁO - PAPIEROWA WIKLINA ZDOBIONA METODĄ DECOUPAGE – ŁOMŻA

RENATA SAKOWICZ „MANUFAKTURA U JAGNY” – RĘKODZIEŁO – BIŻUTERIA RĘCZNIE SZYTA Z FILCU, KAMIENI, KRYSZTAŁÓW ITP. – BIAŁYSTOK

BEATA BOŁTROMIUK ,,GLINIANE BB’ – CERAMIKA – HAJNÓWKA

ALINA GOŁUBOWSKA „ZIELONA DOLINA” – RĘKODZIEŁO: NATURALNE WIANKI DEKORACYJNE, WYROBY Z LAWENDY, MYDŁA, DEKORACJE DO DOMU – NAREWKA

ELŻBIETA KUMMER – RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE – OLESZKOWO

JAN WIENSKO – WYROBY Z DREWNA I SKÓRY – BIAŁYSTOK

SŁAWOMIR OLEKSIEWICZ – ODZIEŻ MYŚLIWSKA – RADOM

WIOLETTA ZIUZIA – WYROBY SZYDEŁKOWE – HAJNÓWKA

ALICJA BONDARUK – WYROBY RĘKODZIELNICZE – PLUSZAKI ORAZ BRELOKI ROBIONE NA SZYDEŁKU – POPIOŁY

DOROTA SULŻYK – WYROBY Z FILCU – GRÓDEK

URSZULA GRABOWSKA – OLEJE ZIOŁOWE, ŚWIECE WOSKOWE, MAZIDŁA, SMAROWIDŁA – MICHAŁKI

ANNA PAWLIK-KRUK –MAKRAMA – WOJCIESZKÓW

JOANNA WOJEWÓDZKA – BIŻUTERIA ARTYSTYCZNE – BIAŁYSTOK

TAMARA ZUBRYCKA – WYPALANIE W DREWNIE, PAMIĄTKI DECOUPAGE , ROBÓTKI NA DRUTACH – GUSZCZEWINA

GRZEGORZ BEDNARCZYK „KRAINA SZYCIA” – WYROBY RĘKODZIELNICZE - SIEDLCE

EMILIA STANKOWSKA „CraftEm' ‘’ – MAGNESY, BRELOKI, PAMIĄTKI REGIONALNE, MAKRAMA – NAREWKA

WYDAWNICTWO PAŚNY AT – KSIĄŻKI REGIONALNE O PODLASIU – KIELCE

CZESŁAWA ORZECHOWSKA – WYROBY NA SZYDEŁKU I DRUTACH, PUZZLE – GRAJEWO

MARTA BRANCEWICZ – WYROBY RĘKODZIELNICZE – ARTYKUŁY DEKORACYJNE – HAJNÓWKA

ANNA MIŁOBOSZEWSKA – PRACOWNIA ARTYSTYCZNA – IKONY, OBRAZY, BIŻUTERIA,

ETUI Z FILCU I BRELOCZKI – CIECHANÓW

MIKOŁAJ JANOWSKI – OBRAZY OLEJNE – STARE BEREZOWO

„SZPAK NA DRUTACH” MARTYNA FIŁOŃCZUK– SZYDEŁKOWE MASKOTKI – BIAŁYSTOK

RENATA NOWAK – WYROBY Z DREWNA, MALOWANE OBRAZKI- KLESZCZELE

TADEUSZ LAZUREK- KOLOROWE SASZETKI DLA DZIECI- WARSZAWA

TAMARA KIERDELEWICZ- MALARSTWO BATIK- CZEREMCHA

IRENA ŁOGWINIUK-MALARSTWO- CZEREMCHA

JAN PACZKOWSKI – RĘKODZIEŁO Z DREWNA – ŁAŚ

JERZY PLEWA – KSIĄŻKI REGIONALNE

„RENOWO” KRZYSZTOF HARASIMCZUK – BIŻUTERIA Z KAMIENI NATURALNYCH

GRO MIX AGNIESZKA GROMEK – BIŻUTERIA Z KAMIENI I TKANA NA KROŚNIE – ZĄBKI

PATCHWORKI-PAN GAŁGANEK- RĘKODZIEŁO- ZIELONKA

URSZULA KOBAK – WYROBY RĘKODZIELNICZE – STARA KORNICA

BOŻENA MICEWICZ – MALARSTWO - ORTEL KSIĄŻĘCY DRUGI

ANNA TOMOROWICZ – PODUSZKI, KTÓRE USYPIAJĄ – MASIEWO STARE

ZDZISŁAW PIETRZYKOWSKI – RĘKODZIEŁO BIŻUTERIA – BIAŁYSTOK

OLGA BLANIA – ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

FUNDACJA PROROKA ELIASZA – ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

,,BIOGAR’’- GOSPODARSTWO OGRODNICZE – Zioła I Rośliny Przyprawowe – DZIADKOWICE

OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W HAJNÓWCE 

BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY – STOISKO PROMOCYJNO-EDUKACYJNE

KSIĘGARNIA ,,PUSZCZYK” – HAJNÓWKA

ADRIAN BIENIAS MOKSIR W KLESZCZELACH „HŁADYSZKA” – WYROBY CERAMICZNE – KLESZCZELE

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ,,JEZIORANKI’’ Z SIEMIANÓWKI

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W HAJNÓWCE

SP ZOZ HAJNÓWKA

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „ZIÓŁKA” W DUBINACH

FUNDACJA ,,ONI TO MY” -  RĘKODZIEŁO SZYDEŁKOWE, OBRÓBKA DREWNA – HAJNÓWKA

NADLEŚNICTWO BIAŁOWIEŻA  – STOISKO PROMOCYJNO-EDUKACYJNE

NADLEŚNICTWO HAJNÓWKA  – STOISKO PROMOCYJNO-EDUKACYJNE

PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY

STAROSTWO POWIATOWE HAJNÓWKA - Centrum Turystyki Regionu Puszcza Białowieska

LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA "REGION PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ"

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „PUSZCZA BIAŁOWIESKA”

GAL SINIS - SARDYNIA 

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA NOWOKORNINO                                   

 

WARSZTATY JARMARKU

MAŁGORZATA KRAWCZYK– TKANIE NA RAMCE

ANNA MARKIEWICZ – WARSZTATY GARNCARSKIE

HALINA BIRYCKA  – WARSZTATY KORONCZARSKIE

STANISŁAW SKÓRZAK – WARSZTATY WYPLATANIA Z WIKLINY

HANNA KOZŁOWSKA ,,HAART’’ – WARSZTATY - BIŻUTERIA Z BAWEŁNIANYCH SZNURKÓW

DOROTA GÓRSKA – WARSZTATY PLECIONKARSKIE Z PAPIEROWEJ WIKLINY

STANISŁAW MIERZWIŃSKI – POKAZ KOWALSTWA STAROŻYTNEGO 

DOROTA SULŻYK – WARSZTATY FILCOWANIA

TOMASZ CHARKIEWICZ – PIROGRAFIA – WYPALANIE W DRZEWIE

TAMARA ZUBRYCKA –WARSZTATY WYPALANIE W DREWNIE, DECOUPAGE NA DREWNIE 

EMILIA STANKOWSKA „CraftEm' ‘’ –  BAŃKI, BROKATOWE TATUAŻE

FUNDACJA ,,ONI TO MY” -  WARSZTATY ARTYSTYCZNEGO RECYKLINGU

LUCYNA ZDANOWSKA – MAKATKA NAREWKOWSKA - WARSZTATY HAFCIARSKIE          

PASIEKA PODLASKA PSZCZÓŁKA WOJCIECH ŻYŁKIEWICZ – WARSZTATY PSZCZELARSKIE

MIKOŁAJ PIETRUCZUK- WARSZTATY PLECIONKARSKIE ZE SŁOMY

GRO MIX AGNIESZKA GROMEK – WARSZTATY TWORZENIA BIŻUTERII I WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA