Uczestnicy wydarzenia

19 maja w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się  Konkurs Piosenki Ukraińskiej. Wszystkie podmioty reprezentujące Hajnowski Dom Kultury zostały docenione przez Jury. 

STUDIO PIOSENKI HDK

I miejsce – zespół STUDIO PIOSENKI HDK

I miejsce - zespół KWARTA

I miejsce - Wiktoria Masalska

I miejsce - Aleksandra Wołczyk

II miejsce - Oliwia Kozak

II miejsce – Nikola Hołodok

     CHÓR MIASTA HAJNÓWKA

I miejsce

    Zespół Pieśni ECHO PUSZCZY

II miejsce Zespół 

III miejsce - Grupa żeńska Zespołu Pieśni ECHO PUSZCZY

III miejsce - Grupa męska Zespołu Pieśni ECHO PUSZCZY

GRATULUJEMY !

Uczestnicy wydarzenia

18 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji Dnia Kosmosu. Dzieci miały okazję wziąć udział w międzygalaktycznych zabawach, które zapewniły im mnóstwo radości.

Uczestnicy wydarzenia

W dniach 9 i 16 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się zajęcia logorytmiczne dla przedszkolaków. W rytm muzyki, przy akompaniamencie pianina dzieci tańczyły i śpiewały dbając o poprawną wymowę poszczególnych słów. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, zagadek logopedycznych oraz zabaw rytmicznych. 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę. 

Uczestnicy wydarzenia

Eliminacje rejonowe 51 Konkursu Piosenki Białoruskiej dla przedszkoli oraz szkół podstawowych odbyły się 14 maja w Hajnowskim Domu Kultury. Zgromadzonych uczestników z Hajnówki, Białowieży oraz Narwi powitali: Pani Barbara Sadowska Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury oraz Pan Bazyli Siegień przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku.

Wszyscy artyści zostali zakwalifikowani do eliminacji centralnych. Gratulujemy!

Wyniki przesłuchań artystów ze Studia Piosenki Estradowej:

I miejsce - KWARTA
I miejsce - DOMINO
I miejsce - Izabela Pietroczuk
I miejsce - Hanna Wołczyk
II miejsce - Oliwia Kozak
II miejsce - Nikola Hołodok
III miejsce - Maria Boreczko
Uczestnicy wydarzenia

14 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy plastycznej „Z naszej perspektywy. Architektura sakralna Hajnówki i okolic”.

Autorami prac są uczestnicy koła plastycznego działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Opiekunem artystycznym był hajnowski artysta Daniel Gromadzki.

Gratulujemy młodym artystom i zapraszamy do oglądania wystawy do 18 maja 2024 r.

Wystawa zorganizowana w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Taneczny debiut naszych najmłodszych tancerzy na XV Otwartych Mistrzostwach Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku w Tańcu Towarzyskim „O Puchar Dyrektora MDK”.

11 maja 2024 roku w Białymstoku odbył się turniej tańca towarzyskiego o Puchar Dyrektora MDK, podczas którego pierwszy raz wystąpiły nasze najmłodsze tancerki — solistki z Hajnowskiego Domu Kultury. Dziewczynki spisały się znakomicie, świetnie poradziły sobie z pierwszym występem i tremą. Otrzymały pierwsze miejsca i zdobyły złote medale w następujących kategoriach:
 
solistki 6-7 lat:
  • Anna Czurak — 1 miejsce i złoty medal;
solistki 8-9 lat:
  • Kalina Białomyzy — 1 miejsce i złoty medal,
  • Hanna Boreczko — 1 miejsce i złoty medal.
Gratulujemy tancerzom oraz ich trenerce - Pani Renacie Kuzyce , która przyjeżdża do nas z Białegostoku i szkoli tancerzy w Hajnowskim Domu Kultury.
Życzymy kolejnych sukcesów! 
 
Otwarte Mistrzostwa Tańca w Białymstoku 1
 

Uczestnicy wydarzenia

„Z klasyką przez Polskę” to cykl koncertów odbywających się w małych miejscowościach całego naszego kraju. W piątkowe popołudnie 26 kwietnia jeden z takich koncertów miał miejsce w Hajnowskim Domu Kultury. W nastrojowej atmosferze zgromadzona publiczność wysłuchała pięknego koncertu utworów z repertuaru wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w wykonaniu niezwykłej pianistki – Julii Kociuban.

Dziękujemy za cudowne dźwięki i niesamowity kunszt instrumentalny Pani Julii.
 

Uczestnicy wydarzenia

23 kwietnia w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się widowisko taneczne ,,Zachwyt i Rozpacz - Wisława Szymborska Tanecznie''.

Na scenie mogliśmy obejrzeć uczniów z Hajnowskich szkół średnich, którzy przez ostatni czas trenowali w Hajnowskim Domu Kultury, aby tańcem opowiedzieć o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Warto podkreślić, że część z nich nie ma na co dzień styczności z tańcem i był to dla nich pierwszy raz na scenie.
Dziękujemy Wam za to, że tak chętnie wzięliście w tym udział. Wasze zaangażowanie pokazuje jak wspaniałą i chętną do pracy mamy młodzież w naszym mieście.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach artystycznych.

Uczestnicy wydarzenia

20 kwietnia w sobotę w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się wiele różnorodnych wydarzeń, które przyciągnęły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zróżnicowane aktywności takie jak zabawy na Dzień Pingwina, wielkanocne warsztaty rękodzielnicze, zajęcia taneczne „Dookoła świata” oraz rodzinne warsztaty z lukrowania dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości. Wszystkie te wydarzenia przyniosły nie tylko wspaniałą zabawę i naukę, ale także umożliwiły rodzinom spędzenie wspólnego czasu w kreatywny i radosny sposób.
Dzięki różnorodności oferowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tworząc niezapomniane wspomnienia z tego wyjątkowego dnia.

Uczestnicy wydarzenia

W dniu 18 kwietnia w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego "Wiosna za oknem naszego przedszkola", w którym udział wzięły grupy przedszkolne z hajnowskich przedszkoli. Dyrektor Barbara Sadowska wręczyła zwycięzcom konkursu dyplomy i nagrody w galerii HDK oraz odwiedziła nieobecną nagrodzoną grupę z Przedszkola im. Św. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac, która dostępna jest do dnia 30 kwietnia 2024 r. w holu HDK.

Podkategorie