Uczestnicy wydarzenia
Prezentacje artystyczne "BIAŁORUSKI OBRZĘD NA SCENIE odbyły się 26 listopada w Hajnowskim Domu Kultury. Organizatorem przeglądu jest Białoruskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne w Białymstoku. Wśród uczestników gościliśmy zespoły z Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Malinnik, Orli, Gródka i Hajnówki.
Hajnowski Dom Kultury reprezentował zespół DZWONKI prowadzony i przygotowany przez Panią Wierę Masajło.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom zaangażowania w przygotowanie swoich prezentacji.

Uczestnicy wydarzenia
25 listopada 2023 r.w Hajnowski Domu Kultury odbyły się zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim "milutkim przyjacielem" i uczciło to święto różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. 

Uczestnicy wydarzenia
25 listopada odbyły się zabawy Andrzejkowe z Harrym Poterem. Sala Hajnowskiego Domu Kultury zamieniła się w magiczną szkołę Hogwartu. Na początek jak przystało na tradycję Tiara przydziału podzieliła młodych czarodziei na dwie drużyny Gryffindor i Slytherin. Następnie odbyły się zawody na miotle i gra w quidditch. Kolejnym punktem programu była komnata tajemnic pełna zagadek i wyzwań. Na koniec przyszedł czas na tradycyjne wróżby. Każdy uczestnik miał okazję wziąć udział w andrzejkowych przepowiedniach, tym samym zapewniając sobie dobrą zabawę i pomyślność wróżby.

Na zdjęciach widać rzeźby z gliny zrobione przez uczestników warsztatów.

25 listopada w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się WARSZTATY RZEŹBIARSKIE w glinie – PŁASKORZEŹBA, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zaangażowanie uczestników w czasie tworzenia płaskorzeźby zaowocowało pięknymi dziełami. Cała grupa ujawniła potencjał twórczy i z niecierpliwością czeka na następne zajęcia.

Osoby chętne do uczestnictwa w warsztatach będą mogły wziąć udział w kolejnych zajęciach rzeźbiarskich. Spotkania odbywają się raz w miesiącu zaczynając od stycznia 2024 r.

Uczestnicy wydarzenia

23 listopada 2023 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski "MOJA OJCZYZNA".

Po wysłuchaniu 52 prezentacji konkursowych komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia:

Uczestnicy wydarzenia

16 listopada 2023 r. odbył się Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją w Języku Mniejszości Narodowych „Poezja Źródeł”- dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych w literaturze pięknej (XVIII. edycja). Jest nam niezmiernie miło, że tak wyjątkowe wydarzenie stworzyło atmosferę wśród uczestników nasyconą duchowym zapałem, a cała sala emanowała historią i kulturą prawosławną. Konkurs organizowany przez Parafie Prawosławną p.w. Zaśnięcia NMP w Dubinach przy współorganizacji Hajnowski Dom Kultury oraz Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy parafii p.w. Zaśnięcia NMP w Dubinach.

Uczestnicy wydarzenia

W dniu 11 listopada 2023 roku Hajnowski Dom Kultury stał się miejscem niezwykłego muzycznego świętowania, gdy Chór Miasta Hajnówka pod batutą Marii Paszko oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce pod kierunkiem Krzysztofa Romaniuka zjednoczyły siły, by uczcić 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To wydarzenie nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń muzycznych, ale także utrwaliło ducha patriotyzmu i wspólnoty w sercach mieszkańców Hajnówki.

Uczestnicy wydarzenia

"Kartka z tamtych dni" - Koncert LIVE w Polskim Radiu Białystok 

Koncert LIVE w Polskie Radio Białystok to niezwykle ważne artystyczne wydarzenie dla wszystkich młodych artystek, które zaprezentowały się na radiowej scenie i antenie w poruszającym, patriotycznym repertuarze. STUDIO PIOSENKI HDK - gratulujemy Wam dziewczyny z całego serca każdego wyśpiewanego dźwięku, skupienia i wzruszenia, które podczas koncertu wywołałyście. To był naprawdę mocny poziom wokalny i emocjonalny!
Dziękujemy pięknie jeszcze raz dyrekcji i pracownikom Polskiego Radia Białystok za umożliwienie nam zagrania tego koncertu, opiekę nad dziewczętami, komfort pracy, meeega dobre brzmienie i zawodowe światła Wojciech Bura, Zdzisław Wasilewski i Jakub Jackiewicz.
 

Uczestnicy wydarzenia
4 listopada 2023 r. w Hajnowskim Domu Kultury miał miejsce koncert operowy. Wydarzenie odbyło się w kameralnej atmosferze przy stolikach ozdobionych lampionami. Na scenie wystąpili: Michał Skiepko - tenor, Magdalena Kotarska - sopran oraz Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian. To był zaszczyt usłyszeć jednych z najlepszych śpiewaków w Polsce oraz wybitną pianistkę.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.
 

Uczestnicy wydarzenia
4 listopada 2023 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbył się  „Bal Postaci z Bajek”. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w stroje o tematyce bajkowej. Na balu bawiły się: księżniczki, syrenki, super bohaterowie, pszczółki, ośmiorniczka, itp. Były tańce i pląsy, zabawy i zagadki, a także słodki poczęstunek. Na holu stała przystrojona ścianka, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. A na koniec wybraliśmy Króla i Królową Balu, którzy otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Zdecydowanie ten dzień należał do bajowych dni.
 

Podkategorie