DSC_2056.jpg      grupowe.jpg

 Instruktor : Marta Gredel - Iwaniuk

 

Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury powstało w 2007 roku. W swoim gronie zrzesza uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z Hajnówki oraz powiatu hajnowskiego. Od początku swojej działalności Studio bierze udział w przeglądach, konkursach i festiwalach Piosenki w Polsce i poza granicami kraju (w Ukrainie, Litwie, Estonii, Bułgarii, na Białorusi i we Włoszech). Młode wokalistki zdobywają ogrom nagród i wyróżnień. Są finalistkami ponad 450 festiwali i konkursów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Rokrocznie otrzymują stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.

            Studio Piosenki realizuje własne koncerty i tworzy spektakle muzyczne.
Do najważniejszych dotychczas zrealizowanych artystycznych wydarzeń należą m.in. spektakle : „Nasza niepodległa” ,”Powróćmy jak za dawnych lat”, „Historie w rzeczach zapisane”, „Szalone lata 60”, „Warszawo ma”, „Dziennik Małgorzaty”, „Byle nie o miłości”, „Ocalić od zapomnienia”, „Hej kolęda, kolęda”, „Pamięci Zbigniewa Wodeckiego” oraz cykl przedstawień dla dzieci „Dzieci dzieciom”.

           W 2021 roku Studio Piosenki nagrało autorską płytę „Hajnówka moje miasto”, która została wydana z okazji Jubileuszu 70-lecia praw miejskich Hajnówki. Płyta „Hajnówka moje miasto” to emocjonująca podróż po wyjątkowych miejscach naszego regionu wyrażona szczerym słowem i z serca płynącym dźwiękiem.

            W 2022 roku Studio Piosenki zostało laureatem Plebiscytu NIEBIESKI MIKROFON Polskiego Radia Białystok. Nagrodą Prezesa Polskiego Radia Białystok był pełnowymiarowy koncert LIVE na antenie radia, który odbył się w czerwcu 2022 roku.

            W 2022 roku Studio zrealizowało projekt „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”, którego tematyka dotyczyła praw i potrzeb dzieci. W ramach programu zostały napisane i skomponowane autorskie piosenki. Do jednej z nich nagrano profesjonalny teledysk.

           W repertuarze Studia znajdują się utwory w języku polskim, białoruskim, ukraińskim, a także autorskie piosenki z gatunku poezji śpiewanej.