Jarmark Żubra

logo jarmark żubraSzanowni Państwo!

Serdecznie informujemy, że dnia 16.07.2017 r. Hajnowski Dom Kultury organizuje XI Jarmark Żubra – Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie. Wiodącym tematem tegorocznej edycji Jarmarku Żubra są hajnowskie miody. Uczestnicy będą mogli poznać tajniki produkcji miodu oraz jego pochodnych, odkryć ich wyjątkowy aromat.

Jarmark Żubra jest znakomitą okazją do prezentacji folkloru i kulturowego dziedzictwa ludowego. Zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich związanych z kulturą ludową Podlasia i innych regionów Polski, zainteresowanych prezentacją swoich wyrobów. Obok siebie będą prezentować się wystawcy polscy, białoruscy, ukraińscy i litewscy: artyści ludowi, rzemieślnicy, drobni wytwórcy produktów regionalnych, osoby prezentujące potrawy kuchni regionalnej. W trakcie jarmarku przewidziane są liczne atrakcje m.in. bezpłatna degustacja miodów, warsztaty wytwarzania świec z wosku pszczelego. Stałym punktem wydarzenia pozostaje strefa Hajnowskiego Marcinka, w której odbędzie się pokaz jego wytwarzania, konkurs na najlepszy wypiek.

Udział wystawców w imprezie jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie organizują stoisko wystawowe w miejscu wyznaczonym przez organizatora, po wcześniejszym wysłaniu pisemnego zgłoszenia, tj. do dnia 07.07.2017 r. na adres: Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4, 17-200 Hajnówka lub e-mailem: hdk@hdk.hajnowka.pl

Wzór karty zgłoszenia, oświadczenia i regulamin dostępne są na stronie www.hdk.hajnowka.pl oraz w załączeniu.

O szczegółach związanych z imprezą można dowiadywać się w sekretariacie HDK pod tel. 85 682 32 03.

Rościsław Kuncewicz
Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury

Pliki do pobrania: