Spis treści

DSC00680.JPG  

Zespoły Tańca Nowoczesnego - instruktor Julianna Kojło

Zespoły Tańca Nowoczesnego to zafascynowana tańcem grupa dzieci i młodzieży z Hajnówki oraz powiatu hajnowskiego. Zespoły występują w różnych grupach wiekowych. Prezentują się podczas koncertów, festynów i uroczystości kulturalnych na terenie naszego miasta oraz województwa. W repertuarze zespołów znajdziemy różne techniki taneczne składające się na styl tańca nowoczesnego. Taniec pomaga uczestnikom przełamać nieśmiałość, poprawia ich sprawność fizyczną, integruje i wyzwala pozytywną energię. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, koncertach i wyjazdach nawiązują się wśród młodych ludzi nowe kontakty i przyjaźnie.
Zespoły tańca nowoczesnego to zajęcia usprawniające prawidłowy rozwój psychoruchowy, ale także dobra zabawa i niepowtarzalna, rodzinna atmosfera.

ZTN obecnie działa w czterech grupach wiekowych, pod nową nazwą :

  1.  ZTN Little frogs (6-8 lat)
  2.  ZTN Crazy frogs (9-11 lat)
  3.  ZTN Golden frogs (12-14 lat)
  4.  ZTN Froggies (15+)  

W latach 2008 - 2023 instruktorem zespołów tańca nowoczesnego była Bożena Nikołajuk. Zespoły działały w czterech grupach wiekowych.

Zespół Tańca Nowoczesnego „Abrakadabra” powstał w 2008 roku. Początkowo pod nazwą „X mini” i „X maluszki”, a od września 2017 r jako Abrakadabra i działał w trzech grupach wiekowych  5-6 lat, 7- 9 lat ( Abrakadabra I) oraz 10 -12 lat (Abrakadabra II).

Zespół Tańca Nowoczesnego „ILUZJA ” powstał w 2002 roku. Do września 2017 roku działał pod nazwą Grupa Taneczna „X”.