Z ogromną przyjemnością informujemy, iż dnia 07.07.2024 r. Hajnowski Dom Kultury wraz z Urzędem Miasta Hajnówka organizują XVII Jarmark Żubra. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, rzemieślników, rękodzielników, producentów żywności ekologicznej, koła gospodyń wiejskich oraz instytucje i organizacje do uczestnictwa w Jarmarku Żubra.  Wydarzenie  ma na celu  prezentację i promocję bogactwa kultury Regionu Puszczy Białowieskiej oraz lokalnych tradycji, naturalnych produktów i wyrobów rękodzielniczych.

XVII Jarmark Żubra jest znakomitą okazją do prezentacji własnych lokalnych smaków ( m.in. sery, miody, wyroby piekarnicze i wędliniarskie, zioła, nalewki itp. ) oraz rękodzieła (m.in. hafty, koronki, wyroby ze słomy i wikliny, tkactwo, ceramika użytkowa, galanteria drewniana). W trakcie Jarmarku przewidziane są występy m.in. kapel ludowych i zespołów folklorystycznych na dwóch scenach: plenerowej oraz w amfiteatrze.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII edycji Jarmarku Żubra i do wspólnego odkrywania piękna oraz bogactwa regionu Puszczy Białowieskiej. Udział zakwalifikowanych wystawców – twórców prezentujących własne wyroby jest bezpłatny. Uczestnicy zobowiązani są do organizacji stoiska wystawowego we własnym zakresie w miejscu wyznaczonym przez organizatora, zgodnie z obowiązującym regulaminem Jarmarku.

Pisemne zgłoszenia według wzoru dołączonego do niniejszego pisma należy składać do 27 czerwca 2024 r. na adres: Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4, 17-200 Hajnówka lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do kontaktu w powyższej sprawie pozostaje Anna Kot tel. 85 682 32 03.

Liczymy na Państwa obecność.

Dokumenty do pobrania:

JARMARK ŻUBRA Zapraszamy do udziału