W tym roku przypada 70 rocznica uzyskania praw miejskich naszego miasta Hajnówka. Z tej okazji przygotowywanych jest szereg wydarzeń kulturalnych. Hajnowski Dom Kultury również włącza się w obchody tego wyjątkowego Jubileuszu. Od kilku miesięcy Studio Piosenki HDK intensywnie pracuje nad wyjątkowym projektem, jakim jest nagranie płyty "Hajnówka moje miasto", która będzie muzyczną opowieścią o naszych atrybutach, walorach oraz historii tego wyjątkowego miejsca. 11 utworów autorstwa Marty Gredel- Iwaniuk zaśpiewały młode, zdolne wychowanki Studia Piosenki. Wszystkie utwory zaaranżował Przemysław Zalewski, a nagrania zrealizował Paweł Waśkowski SpiderStudio. Projektem okładki zajmie się Agata Łuksza Pracownia Bobra. Gościnnie wystąpił Chór Miasta Hajnówka pod kier. Vity Kociubajło. Czekamy na efekty. Premiera płyty już w czerwcu. Nieśmiało zdradzamy również, iż do jednego z utworów powstanie promujący nasze miasto profesjonalny teledysk. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Szczegóły niebawem, a tymczasem zapraszamy do wysłuchania utworu zapowiadającego płytę "Na brzegu mojego miasta". [embed]https://youtu.be/Hm9NJqkCzkw[/embed]