nck logo poziom kolor web auto 640x640 13406790 487331591464145 3770179936543418430 n

Realizacja projektu "Spotkania z podlaska kulturą" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018", w ramach którego został dofinansowany XII Jarmark Żubra ph. „Spotkania z podlaską kulturą” dobiegła końca, czas na podsumowanie.

Termin realizacji zadania: 01.07.2018 r. - 30.09.2018 r.

Dofinansowanie z NCK: 4 200,00 zł

Wartość całkowita projektu: 6 600,00 zł

Koordynator zadania: Barbara Sadowska 

          15 lipca 2018 roku Hajnowski Park Miejski odmienił swoje oblicze. Nieopodal Amfiteatru zaroiło się od kramików i stoisk z produktami żywnościowymi i rękodzielniczymi, zabrzmiała regionalna muzyka w wykonaniu zespołów z Podlasia tj; Żawaranki, Narewczanki, ZP Echo Puszczy oraz z Białorusi: Nadzieja z Prużan i Krynica z Dubrowna.

XII Jarmark Żubra ph. „Spotkania z podlaską kulturą” obfitował w ciekawe atrakcje. Oprócz niecodziennych zakupów, można było wziąć udział w licznych konkursach i loteriach: m.in. konkursie kulinarnym na Najlepsze Danie o Smaku Hajnowskiego Sera czy też  konkursie na najszybsze ubijanie masła. Do konkursu na Najlepsze Danie o Smaku Hajnowskiego Sera zgłoszono 2 potrawy słone: „Pasztet z cukinii z serem Carskim” , „Roladę serową” oraz 2 dania słodkie: „Pyszne placki mojej babci” i „Paschę”. Komisja w składzie: Michał Duchna Zastępca Prezesa OSM Hajnówka, Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka, Mieczysława Bogdanowicz Prezes PSS Społem w Hajnówce, jednogłośnie I miejsce przyznała dla Pani Doroty Sieniuć  za „Paschę”. Serdecznie gratulujemy.

Tradycyjnie odbyły się pokazy starych rzemiosł: plecionkarstwa ze słomy, rzeźby w drewnie, garncarstwa, kowalstwa, wytwarzania woskowych  świec, koronek i pięknych wycinanek. Chętni mogli spróbować własnych sił przy lepieniu garnków, rozwałkowywaniu ciasta na marcinki i jego ozdabianiu przy pomocy szablonów.

Pośród młodych brzózek Panie z Pracowni Gobelinu działającej w HDK demonstrowały na czym polega misterna sztuka tkania, a przedstawiciele Klubu Plastyka „Start” tworzyli prace malarskie w plenerze.

Oprócz licznych degustacji regionalnych rarytasów można było również skosztować tortu urodzinowego PSS Społem, który w tym roku obchodzi swoje 95-lecie.

Dzieci w specjalnie przygotowanej dla nich Strefie Pompika mogły miło spędzić czas na zabawach manualnych i ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się: tor przeszkód Pompika, koło fortuny i Pomrukowy kącik majsterkowicza, gdzie pod czujnym okiem dorosłych, dzieci uczyły się wbijać gwoździe przy pomocy młotka i widelca.

Na scenie wystąpili goście zagraniczni: zespół taneczny z Estonii, Stary Olsa z Białorusi, GO-A z Ukrainy oraz liczne zespoły muzyczne z regionu. Publiczność gorąco przyjęła zespół VOX i wspólnie z artystami zaśpiewała ich przeboje.

Organizator: Hajnowski Dom Kultury, Urząd Miasta Hajnówka
Honorowy Patronat Marszałka Województwa Podlaskiego
Patronat medialny: Polskie Radio Białystok,  TV3 Białystok, TV Podlasie, TVK Hajnówka, Wieści Podlaskie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2018”

XII Jarmark Żubra

Sponsorzy:

 1. PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH W HAJNÓWCE
 2. PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI – HAJNÓWKA
 3. PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ – HAJNÓWKA
 4. FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A.
 5. ,,DUO-MED’’ – Zabiegi chirurgiczne, stomatologia
 6. ,,PAR-BUD’’ ROBERT BERK
 7. BIURO UBEZPIECZEŃ I OBROTU NIERUCHOMOŚCIAMI BOROWIK
 8. BANK SPÓŁDZIELCZY W HAJNÓWCE
 9. BANK SPÓŁDZIELCZY W BIELSKU PODLASKIM
 10. ,,GARNIEC PODLASKI” CATERING
 11. ,,OPAL’’ OLEJ OPAŁOWY EKOTERM PLUS
 12. ZAKŁAD DRZEWNY ,,ANDREWPOL’’
 13. MARKET ,,MRÓWKA’’ HAJNÓWKA
 14. ,,RUNO’’ HAJNÓWKA
 15. PSS ,,SPOŁEM’’ HAJNÓWKA
 16. „OPTIMA’’ – PRODUCENT OPAKOWAŃ TEKTUROWYCH 

Lista wystawców: http://archiwum.hdk.hajnowka.pl/wp-content/uploads/2018/07/Lista-wystawc%C3%B3w-i-pokazy-2018.doc

Fotogaleria: https://photos.app.goo.gl/8aXZ2XqK3E98afLX9

Projekt "Spotkania z podlaska kulturą" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018"