Uczestnicy wydarzenia

PRACOWNIA GOBELINU NA FESTIWALU TKACTWA

9 czerwca 2024r. odbył się niezwykle kolorowy piknik w ramach V Festiwalu Tkactwa Podlaskie Sploty, którego organizatorem był Podlaski Instytut Kultury. Miejsce wydarzenia - piękny, reprezentatywny dziedziniec przy Pałacu Branickich. Zjechali tu wybitni tkacze nie tylko z Podlasia, ale i z kraju, a także ogromna rzesza pasjonatów zakochanych w tkactwie. Oprócz tkaniny ludowej, która od 5 lat jest głównym tematem festiwalu, można było zobaczyć też inne formy sztuki włókna – tkaniny filcowane, szyte, haftowane, makramę oraz tkactwo artystyczne na ramie. Swoją twórczością pochwaliły się gobeliniarki z Hajnowskiego Domu Kultury. Na stoisku HDK instruktor Pracowni Gobelinu Zena Jakuć poprowadziła warsztaty wykonania małych form tkackich w postaci bransoletki, wisiorka i kolczyków. W tych minimalistycznych formach została zastosowana technika kilimowa. Dziękujemy uczestniczkom Pracowni Gobelinu za reprezentowanie hajnowskiego koła: Justynie Bura, Halinie Cegiełce, Annie Korsak, Annie Tokajuk i Halinie Radziwoniuk. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili wystawę gobelinów i podzielili się nutką zachwytu. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do autorki tej cennej inicjatywy Krystyny Kunickiej.
 

Uczestnicy wydarzenia

W dniu 8 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Dzień Przyjaciela. Na początku dzieci uczestniczyły w zabawach animacyjnych, a następnie lukrowały ciasteczka. Było przepysznie.

Uczestnicy wydarzenia

XXV Mistrzostwa Polski Mażoretek Kędzierzyn Koźle 2024 przeszły do historii.

W trzydniowych zmaganiach w Hali Azoty wzięło udział 1890 zawodników z 92 zespołów, z 116 trenerami na czele. Zespoły zjechały do Kędzierzyna Koźle z najdalszych zakątków Polski. Podczas mistrzostw mieliśmy okazję zobaczyć aż 816 choreografii z batonami, pom ponami, buławami oraz flagami. To było niezwykle barwne, pełne tańca, życia i radości świętowanie 25-tych urodzin ruchu tańca mażoretkowego w Polsce, bo to właśnie tu, w Stowarzyszeniu Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich swoje źródło mają wszystkie współczesne organizacje mażoretkowe.
 

Uczestnicy wydarzenia

Tegoroczne wydarzenie Dzień Dziecka z Hajnowskim Domem Kultury, które miało miejsce na terenie HDK w sobotę 1 czerwca cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców miasta Hajnówki i nie tylko. Zespół HDK zapewnił moc przeżyć i atrakcji.
Zabawy animacyjne i konkurencje sportowe, konkurs plastyczny uwieńczony nagrodami, strefa malucha, malowanie twarzy oraz zaplatanie warkoczyków i bańki mydlane, które sprawiły dzieciom dużo radości, zabawy i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas!!!

Uczestnicy wydarzenia

W niedzielę 2 czerwca w amfiteatrze miejskim w Hajnówce odbył się XV PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce oraz Hajnowski Dom Kultury.
Na scenie amfiteatru zaprezentowały się zespoły artystyczne Hajnowskiego Domu Kultury (ZTL Przepiórka , Studio Piosenki HDK, Zespoły Tańca Nowoczesnego i Chór Miasta Hajnówka), Chór Leśników, Schola PEREŁKI MARYI, Duet Gitarowy BUDZYŃSKI & KOWALSKI z wokalem Ilony Wachowicz oraz zespół muzyczny KORS & RELAKS . Na uczestników pikniku czekały nie tylko piosenki i tańce, ale także mnóstwo atrakcji zorganizowanych na terenie parku miejskiego m.in. stoiska służb mundurowych, Zakładu Opieki Zdrowotnej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także kulinarne przysmaki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dobrze znana mieszkańcom miasta loteria fantowa, podczas której można było wylosować atrakcyjne nagrody.

Jeszcze emocje nie opadły po wspaniałym Jubileuszu 15-lecia Zespołu Mażoretek SHOCK Hajnówka, a już w najbliższy weekend biorą udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie - Koźlu. Trzymamy mocno kciuki za cały zespół!

Miło nam poinformować, iż Partnerem Strategicznym wyjazdu jest: Województwo Podlaskie

Zapraszamy do odwiedzenia strony www https://podlaskie.eu/ i profilu na Facebooku Województwo Podlaskie

 

 
Logo Województwo Podlaskie
Uczestnicy wydarzenia

19 maja w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się  Konkurs Piosenki Ukraińskiej. Wszystkie podmioty reprezentujące Hajnowski Dom Kultury zostały docenione przez Jury. 

STUDIO PIOSENKI HDK

I miejsce – zespół STUDIO PIOSENKI HDK

I miejsce - zespół KWARTA

I miejsce - Wiktoria Masalska

I miejsce - Aleksandra Wołczyk

II miejsce - Oliwia Kozak

II miejsce – Nikola Hołodok

     CHÓR MIASTA HAJNÓWKA

I miejsce

    Zespół Pieśni ECHO PUSZCZY

II miejsce Zespół 

III miejsce - Grupa żeńska Zespołu Pieśni ECHO PUSZCZY

III miejsce - Grupa męska Zespołu Pieśni ECHO PUSZCZY

GRATULUJEMY !

Uczestnicy wydarzenia

18 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji Dnia Kosmosu. Dzieci miały okazję wziąć udział w międzygalaktycznych zabawach, które zapewniły im mnóstwo radości.

Uczestnicy wydarzenia

W dniach 9 i 16 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się zajęcia logorytmiczne dla przedszkolaków. W rytm muzyki, przy akompaniamencie pianina dzieci tańczyły i śpiewały dbając o poprawną wymowę poszczególnych słów. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, zagadek logopedycznych oraz zabaw rytmicznych. 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę. 

Uczestnicy wydarzenia

Eliminacje rejonowe 51 Konkursu Piosenki Białoruskiej dla przedszkoli oraz szkół podstawowych odbyły się 14 maja w Hajnowskim Domu Kultury. Zgromadzonych uczestników z Hajnówki, Białowieży oraz Narwi powitali: Pani Barbara Sadowska Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury oraz Pan Bazyli Siegień przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku.

Wszyscy artyści zostali zakwalifikowani do eliminacji centralnych. Gratulujemy!

Wyniki przesłuchań artystów ze Studia Piosenki Estradowej:

I miejsce - KWARTA
I miejsce - DOMINO
I miejsce - Izabela Pietroczuk
I miejsce - Hanna Wołczyk
II miejsce - Oliwia Kozak
II miejsce - Nikola Hołodok
III miejsce - Maria Boreczko

Podkategorie