Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie dobiega końca, ale jak się okazuje nie dobiega końca przygoda artystyczna dziewcząt ze Studia Piosenki HDK w tym pięknym mieście. 11 marca ogłoszono wyniki przesłuchań konkursowych. Ponad 2000 osób w całej Polsce wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich, po czym ponad 200 osób wystąpiło w finale festiwalu w Krakowie dniach 9-11 marca - wśród nich nasze uzdolnione dziewczyny- reprezentantki Hajnowskiego Domu Kultury.

Szanowne jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji ogłosiło werdykt. Werdykt, który okazał się dla dziewcząt ogromnym zaskoczeniem i wywołał nie jedną łzę wzruszenia.
I miejsce - Iza Karczewska
I miejsce - Marysia Sawicka
II miejsce - Zespół STUDIO PIOSENKI HDK
ale..... To nie koniec!
Dyrektor Filharmonii Krakowskiej ( członek jury ) Pan Mateusz Prendota przyznał naszemu zespołowi nagrodę małe GRAND PRIX w postaci zaproszenia do występu NA ŻYWO w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniu 3 marca br. Dziewczęta zostały zaproszone do wykonania autorskiej piosenki instruktorki Marty Gredel Iwaniuk ( muz. stworzona wraz z pianistą i aranżerem Ernestem Kamilem Sienkiewiczem)"KARTKA Z TAMTYCH DNI", a akompaniować im będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Krakowskiej. Jury podkreśliło nie tylko wysoki poziom wokalny zespołu, współbrzmienie i emocjonalność, ale także samą piosenkę kwitując przyznanie GRAND PRIX słowami "Pani Marto, ale to zasłużone".
Gratulujemy z całego serca wszystkim dziewczynom ze Studia Piosenki HDK, które zdecydowanie nie tylko muzycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie wyszły ze swojej tzw. strefy komfortu. Jesteście cudowne! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy bardzo rodzicom dziewcząt za CAŁKOWITE sfinansowanie wyjazdu. Bez Was nie byłoby dziewcząt w Krakowie.
 
Brawo STUDIO PIOSENKI HDK!
 
Ogólnopolski Festiwal Niezłomna i Niepodległa 1
 
Ogólnopolski Festiwal Niezłomna i Niepodległa 2
 
Ogólnopolski Festiwal Niezłomna i Niepodległa 3
 
Ogólnopolski Festiwal Niezłomna i Niepodległa 4