Koło plastyczne „Deformacja”

instruktor – Zenaida Jakuć

koło plastyczne DeformacjaKoło istnieje od 1991r. Obecnie działa w trzech 17 osobowych grupach wiekowych (7 – 15 lat). Uczestnictwo w zespole plastycznym to znakomita możliwość doskonalenia umiejętności i rozwijania zainteresowań. Maluchy tworzą często poprzez zabawę, np. malują palcami, lepią z plasteliny albo zimą ze śniegu, tworzą kompozycje z wcześniej uzbieranych „skarbów natury” (nasion, piór, kamieni), wyczarowują fantastyczne maski karnawałowe, lampiony na halloween.

W grupie starszej młodzież realizuje warsztaty z martwej natury, portretu, studium postaci, studium architektury i pejzażu w plenerze. Pracownia oferuje im zajęcia z rysunku (ołówkiem, tuszem, węglem), malarstwa (akwarela, pastele, farby plakatowe, akrylowe, olejne, witrażowe), grafiki (kalkograf, monotypia, druk stemplem, kartonoryt, linoryt) rzeźby i form przestrzennych (glina, masa papierowa, solna, formowanie z drutu).

Twórczość koła stale można oglądać w HDK oraz na ukazujących dorobek całoroczny wystawach czerwcowych. Nasi uczestnicy są laureatami konkursów plastycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wielu uczestników „Deformacji” kontynuuje naukę w szkołach artystycznych, a niektórzy z nich nadal współpracują z HDK, tu odbywają swoje praktyki i aranżują pierwsze wystawy.

Zajęcia 2017/18

środa
16.30 – 18.00  grupa młodsza  ( SP kl I-III )

sobota
10.00 – 12.00     grupa starsza ( SP kl. VI – VIII )
13.00 – 15:00   grupa średnia ( SP kl. IV – V )

Archiwum 2007 – 2016

[huge_it_gallery id=”56″]