o nas   kontakt  
logo HDK baner HDK
STRONA GŁÓWNA MIESIĘCZNY PLAN IMPREZ ARCHIWUM IMPREZ STAŁE FORMY WYSTAWY  

FORMY PRACY

Koło plastyczne „DEFORMACJA”

–  instruktor Zenaida Jakuć

    Istnieje od 1991r. Obecnie działa w trzech 17 osobowych grupach wiekowych (7 – 15 lat).

     Uczestnictwo w zespole plastycznym to znakomita możliwość doskonalenia umiejętności i rozwijania zainteresowań. Maluchy tworzą często poprzez zabawę, np. malują palcami, lepią z plasteliny albo zimą ze śniegu, tworzą kompozycje z wcześniej uzbieranych „skarbów natury” (nasion, piór, kamieni), wyczarowują fantastyczne maski karnawałowe, lampiony na halloween.
W grupie starszej młodzież realizuje warsztaty z martwej natury, portretu, studium postaci, studium architektury i pejzażu w plenerze. Pracownia oferuje im zajęcia z rysunku (ołówkiem, tuszem, węglem), malarstwa (akwarela, pastele, farby plakatowe, akrylowe, olejne, witrażowe), grafiki (kalkograf, monotypia, druk stemplem, kartonoryt, linoryt) rzeźby i form przestrzennych (glina, masa papierowa, solna, formowanie z drutu).

Twórczość koła stale można oglądać w HDK oraz na ukazujących dorobek całoroczny wystawach czerwcowych. Nasi uczestnicy są laureatami konkursów plastycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wielu uczestników „Deformacji” kontynuuje naukę w szkołach artystycznych, a niektórzy z nich nadal współpracują z HDK, tu odbywają swoje praktyki i aranżują pierwsze wystawy.

SUKCESY  KOŁA PLASTYCZNEGO  "DEFORMACJA"

AKTUALNOŚCI 2016

Konkurs Plastyczny pt. „Kolorowy świat w akwarium”

Koło ,,Deformacja” HDK wśród laureatów Konkursu Plastycznego pt. „Kolorowy świat w akwarium”

Głównym organizatorem konkursu był Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku przy współpracy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

czytaj więcej
AKTUALNOŚCI 2015

NAGRODZENI ZA PIĘKNE PRACE


We wrześniu odbyły się finisaże konkursów plastycznych, w których uczestniczyli członkowie ,,Deformacji" z Hajnowskiego Domu Kultury.

   
czytaj więcej


Od 1 lutego 2015 r. w nowej galerii Hajnowskiego Domu Kultury można zobaczyć wystawę pt. ,,Na skrzydłach wyobraźni”. Wystawa prezentuje ponad 300 niesamowitych kreacji wyobraźni dziecięcej: bajkową architekturę, fantastyczne ptaki i zwierzaki, mieszkańców innej planety, zimowe impresje malowane gąbką, widelcem i folią bąbelkową, ornamenty w technice gratażu, jesienne i muzyczne kolaże, ,,deszczowe” monotypie oraz nasze pierwsze linoryty i gipsowe odlewy. Autorami prac są uczestnicy Koła Plastycznego,,Deformacja”(rok szk.2013/14),  55 młodych artystów w wieku od 7 do 16 lat  . 


Udział w konkursie lepienia w glinie - 25.04.2015 r.
ARCHIWUM koła plastycznego DEFORMACJA

 POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ