Hajnowski Dom KulturySTRONA GŁÓWNAVI  PRZEGLĄD POWIATU HAJNOWSKIEGO na HAFT I KORONKĘ 
21.04 - 31.05.2013 r.

        W dniu 21 kwietnia  w Galerii Muzeum i Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie KONKURSU NA HAFT I KORONKĘ POWIATU HAJNOWSKIEGO 2013, którego organizatorem od sześciu lat jest Hajnowski Dom Kultury.
Głównym założeniem konkursu było zainspirowanie do twórczości zgodnej z tradycją, popularyzacja technik rękodzielniczych, aktywizowanie miejscowych rękodzielników oraz wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej. Uczestnicy do konkursu dostarczyli prace, wyłącznie samodzielnie wykonane,  w trzech technikach: haftu , koronki i  mieszanej.
Komisja w składzie:
Alina Dębowska – kustosz Muzeum w Bielsku Podlaskim, przewodnicząca komisji
Ewa Moroz-Keczyńska – antropolog kultury, kustosz Muzeum BPN w Białowieży
Agnieszka Tichoniuk – historyk sztuki, MiOKB w Hajnówce
oceniając prace brała pod uwagę wzór, walory artystyczne rękodzieła oraz nawiązanie do tradycyjnych wzorów, przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

kategoria HAFT

NAGRODY:
Nadzieja Danielak
Lucyna Leszczuk
Taisa Romaniuk
Krystyna Rusaczyk

WYRÓŻNIENIE:
Małgorzata Broniewicz 

kategoria KORONKA:

I NAGRODA
Małgorzata Krawczyk

II NAGRODA:
Olga Dawidziuk
Krystyna Grygoruk

WYRÓŻNIENIA:
Janina Plewa
Wiera Osiak
kategoria TECHNIKA MIESZANA

I NAGRODA
Halina Birycka

II NAGRODA
Anna Charytoniuk

kategoria NIEPEŁNOSPRAWNI

NAGRODY:
Monika Abramczyk
Mirosław Daniluk

WYRÓŻNIENIA:
Dawid Słuchocki
Irena Kraśko

W imieniu Hajnowskiego Domu Kultury organizatorki konkursu: Zenaida Jakuć i Anna Tarasiuk pragną podziękować uczestnikom za udział w konkursie oraz za chęć pokazania dorobku - plonu swojej pasji. A także za odwagę stanięcia w szranki konkursu. Panie jurorki miały trudne zadanie, ponieważ zgłoszone do konkursu prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i technicznym. Dzięki temu, że każdy twórca włożył w swoje dzieła ogromną ilość pracy i serca  wystawa jest tak wspaniała.

Serdecznie zapraszmy do oglądania wystawy w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej do dnia 31 maja brZadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku