Wieczór Poezji Religijnej

Wieczór Poezji Religijnej

Wieczór Poezji Religijnej – podsumowanie XI Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata Mariana Świerszczyńskiego

             W niedzielne popołudnie, 9 kwietnia, odbył się Wieczór Poezji Religijnej w trakcie, którego poznaliśmy laureatów XI Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata Mariana Świerszczyńskiego. Nagrodzeni oraz wyróżnieni przedstawili zwycięskie utwory. Były to wiersze o tematyce religijnej między innymi takich autorów jak: Ewa Skarżyńska, ks. Jan Twardowski, Karol Wojtyła czy Zbigniew Herbert. Laureaci otrzymali  dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów – Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce, PSS „SPOŁEM”, Piekarnię „Podolszyńscy”, sponsorów indywidualnych oraz ze środków 1 % podatku. Podczas tegorocznych przesłuchań konkursowych uczestników oceniało jury składzie: Janina Kozłowska, Grażyna Pater i Jan Zalewski.

Konkurs organizowany jest od lat przez Akcję Katolicką we współpracy z Hajnowskim Domem Kultury. Do tegorocznej edycji przystąpiło 128 uczestników w następujących kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły specjalne oraz szkoły średnie (z terenu powiatu hajnowskiego oraz bielskiego).

Wieczór uświetnił koncert trio gitarowego w składzie: Zbigniew Budzyński, Jarosław Kowalski i Anna Kosidło, którzy przedstawili poezję religijną w muzycznym wydaniu.

Laureaci XI Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata Mariana Świerszczyńskiego:

 NAGRODA

  1. Artur Tomkiewicz – Technikum Leśne w Białowieży – „Chrystusie” J.Tuwim
  2. Luiza Kasjaniuk oraz Martyna Zakrzewska – Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce – „Rozpięty na ramionach”
  3. Oliwia Berbachowska – Technikum Leśne w Białowieży – „Zamiast” M.Czapińska

I MIEJSCE

  1. Kacper Ruczaj – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „W rodzinie” S.Ottowa
  2. Michał Wardecki – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „O łasce Bożej w brzydkim kościele” ks.J.Twardowski
  3. Aleksandra Świć – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży – „Bóg był bliższy mnie, niż ja sam sobie” L. Staff
  4. Eryk Zaremba – Technikum Leśne w Białowieży- „Domysły na temat Barabasza” Z.Herbert
  5. Justyna Marczuk – Bielski Dom Kultury – „Anioł wędrowny” H.Porębska

 II MIEJSCE

  1. Zofia Bagińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „Deszcz róż” E.Skarżyńska
  2. Mikołaj Troc – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „Święty Franciszku z Asyżu” ks.J.Twardowski
  3. Adam Ziniewicz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Hajnówce
  4. Paweł Gruszewski – Technikum Leśne w Białowieży – „Modlitwa do dobrego Boga” J.Ficowski

 III MIEJSCE

  1. Eliasz Fionik – Bielski Dom Kultury – „Przy mnie zawsze stój” b.T.Ruciński
  2. Paweł Selwesiuk – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „Bóg i grzesznik” M.Nawrocka
  3. Maciej Domański – Technikum Leśne w Białowieży – „Modlitwa” J.J.Należyty

WYRÓŻNIENIE

  1. Nicolina Borkowska – Oddział Przedszkolny w Orzeszkowie – „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia’ ks.J.Twardowski
  2. Maciej Chomicki – Przedszkole nr 1 w Hajnówce – „Obiecanki, cacanki”ks.J.Twardowski
  3. Daria Znaczko – Przedszkole RED BUS KIDS w Hajnówce – „Pytania do Pana Boga” J.Lach
  4. Bartłomiej Świerżewski – Przedszkole nr 3 w Hajnówce – „Jak się cieszą małe dzieci”
  5. Julia Kurowska – Przedszkole nr 2 w Hajnówce – „Kocham”
  6. Hubert Bogdanowicz – Przedszkole nr 3 w Hajnówce – „Dziękuję Ci Boże”
  7. Ewelina Lewczuk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce – „Skąd tyle mocy”
  8. Agnieszka Bielecka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce – „Cudowna kropla” A.Bednarek
  9. Taisa Fionik – Bielski Dom Kultury – „Anioł Stróż Bodyguard” M.Nawrocka
  10. Michał Koryga – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „Adam i Ewa” E.Skarżyńska
  11. Dominika Pietraszko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „List do nieba” E.Skarżyńska
  12. Klaudia Wrzosek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „Dziękuję Ci Panie”
  13. Helena Kotelczuk – Bielski Dom Kultury – „Pytały dzieci o Pana Boga” M.Nawrocka
  14. Wiktoria Jaroszewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „Pan Jezus, Kwiatki i ptaszki” S.Ottowa
  15. Dominik Andrzejewski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „Modlitwa urwisów” B.Kołodziej
  16. Dominika Borowik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – „Pytania do Pana Boga” J.Lach
  17. Maja Krysztofiak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce – „Żadna pieśń” M.Gajda
  18. Małgorzata Ostrowska – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim – „O firankach w stajni” ks.J.Twardowski
  19. Erwin Sawicki – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce – „Niebieski garncarz” J.Szpinar
  20. Aleksandra Bujek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce – „Duszo ma Pana chwal” Bionik.Redman
  21. Maksym Fionik – Bielski Dom Kultury
  22. Kinga Kowalczyk – Technikum Leśne w Białowieży – „Mój apel” S.M.Klara Włoszczewska

Emilia Korolczuk

[huge_it_gallery id=”64″]