zdjęcie zbiorowe uczestników studia piosenki

Jubileusz 15-lecia SPE

15 lat minęło ….. Jubileusz Studia Piosenki Estradowej

30 kwietnia 2022 roku Studio Piosenki Estradowej  Hajnowskiego Domu Kultury świętowało swój Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. To był dzień pełen wzruszeń, radości, gratulacji i oczywiście muzyki, której podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć.

Studio Piosenki Estradowej tworzą młode, utalentowane muzycznie i wokalnie dziewczęta. To właśnie z myślą o nich 15 lat temu narodził się pomysł utworzenia miejsca do kształcenia i doskonalenia ich umiejętności wokalnych. Młodzi artyści w ramach zajęć nie tylko realizują swoją pasję, ale wiele uczą się od doświadczonego instruktora Pani Marty Gredel Iwaniuk.
To właśnie ona od 15 lat istnienia Studia Piosenki Estradowej za swój cel stawiała rozwój talentu uczestników, dla których śpiewanie jest wielką pasją, sposobem na nudę i możliwością rozwijania swojego talentu wokalnego, a także kształtowaniem wrażliwości  muzycznej  i umiejętności wokalnych poprzez pracę nad techniką głosu.
Dowodem tego są absolwentki Studia Piosenki Estradowej, których nie mogło zabraknąć na scenie Jubileuszowego Koncertu. Mimo tego, iż  każda z nich podróżuje po całym Kraju, wracają do Hajnówki z dumą i sentymentem, aby godnie ją reprezentować.

Koncert Jubileuszowy rozpoczął się filmem wspomnień Studia Piosenki Estradowej z ostatnich 15 lat, przygotowanym przez instruktorkę artystyczną Martę Gredel – Iwaniuk, a  Barbara Sadowska Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury z dumą oficjalnie przywitała zaproszonych gości. Następnie prowadzący Krzysztof Szubzda – dziennikarz, pisarz, satyryk zapowiadał solistów i zespoły wokalne SPE, które uświetniły uroczystość wraz z profesjonalnym zespołem instrumentalnym (Łukasz Belcyr – gitara, Marcin Drabik – skrzypce, Tomasz Mądzielewski – perkusja, Maciej Magnuski – gitara basowa) pod kierownictwem Przemysława Zalewskiego. Na scenie wystąpiły wychowanki Hajnowskiego Domu Kultury – te małe, nieco starsze i duże. Zaśpiewały utwory polskie, białoruskie, ukraińskie, a także utwory autorskie napisane przez Panią Martę. Wzruszeń nie było końca, a i nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku.

Jak na urodziny przystało wspólnie z Jubilatem świętowało wielu gości, znaczących dla jego działalności. Przybyli m.in. przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również lokalne i regionalne media. Nie zabrakło przyjaciół, rodziców i dziadków, których pomoc i wsparcie jest nieocenione.

Podziękowania i gratulacje dla instruktor Marty Gredel – Iwaniuk i Studia Piosenki Estradowej zapoczątkowała słowami podziwu i uznania Barbara Sadowska Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury, która wręczyła dziewczynom podziękowania, upominki i kwiaty.
Marta Gredel-Iwaniuk pełna pozytywnych emocji podziękowała serdecznie za wsparcie oraz zapewnienie doskonałych warunków do rozwoju artystycznego Barbarze Sadowskiej Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury; Burmistrzowi Miasta Hajnówka i Staroście Powiatu Hajnowskiego za dofinansowanie warsztatów wokalnych; Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nagrodę indywidualną i zbiorową dla SPE oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego za nagrodę rzeczową.
Serdecznych życzeń dalszych sukcesów nie było końca …….

Elementem dopełniającym obchody jubileuszu była wystawa, na której zaprezentowane zostały zdjęcia, dyplomy oraz statuetki, będące dowodem owocnej 15-letniej pracy.

Szczególną hojnością wykazali się sponsorzy Jubileuszu Studia Piosenki Estradowej, którym gorąco dziękujemy.

  • PSS „Społem” Hajnówka
  • Kwiaciarnia „Lawenda”
  • Kwiaciarnia „Agatka”
  • Piekarnia „Podolszyńscy”
  • Piekarnia „Emma”
  • Studio Foto Zbigniew Dzwonkowski

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP Białystok, TV Podlasie

FOTOGALERIA