studio piosenki

Spektakl muzyczny „Hej kolęda, kolęda”

19 grudnia 2021 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbył się uroczysty, klimatyczny i pełen pozytywnych emocji spektakl muzyczny pt. „Hej kolęda, kolęda” w wykonaniu Studia Piosenki Estradowej, przy współpracy z Chórem Miasta Hajnówka i z gościnnym występem uczniów z II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.
Pomysłodawcą i współtwórcą wydarzenia jest Marta Gredel – Iwaniuk, instruktor i opiekun artystyczny Studia Piosenki Estradowej, działającego przy Hajnowskim Domu Kultury. Spektakl był pięknym, artystycznym wprowadzeniem w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – nawiązując do tradycyjnych zwyczajów wigilijnego wieczoru, spędzania czasu z bliskimi, zabaw dzieci podczas świąt. Śpiew kolęd, w języku polskim i białoruskim, taneczno – teatralne występy dzieci i młodzieży złożyły się na piękny obraz świątecznej aury. Dostojnie wybrzmiewające dźwięki kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Hajnówka były doskonałym dopełnieniem spektaklu. Wszystkie części spektaklu w spójny sposób skupiły w sobie to, co świąteczne, rodzinne i wszystkim nam bliskie i znajome.
Spektakl był okazją do refleksji, chwilą wytchnienia od codzienności i przypomnienia sobie bezcennych wartości, jakie powinniśmy sobie cenić najbardziej: obecność bliskich, spokój, ciepło domowego ogniska…
Uniwersalna forma przekazu treści i obrazów zawartych w spektaklu sprawia, że każdy z nas odnajdzie w nim cząstkę czegoś, co powinno towarzyszyć nam w codziennym życiu, nie tylko podczas świąt.

FOTOGALERIA