Malarskie miniatury

MALARSKIE MINIATURY – SPOTKANIA PLENEROWE W CIENIU STARYCH DRZEW

Na przełomie czerwca i lipca 2021r. odbyły się otwarte warsztaty Klubu Plastyka START, na które mógł przyjść każdy, bez ograniczeń wiekowych. Miło nam, że zajęcia zainteresowały również najmłodszych adeptów sztuki. 29.06 warsztaty miały charakter eksperymentalny, uczestnicy poszukiwali form abstrakcyjnych w otaczającej przestrzeni, zaś 6.07 – kreatywne spotkanie z wspaniałą artystką Barbarą Bańką. Inspiracją do tworzenia małych form malarskich był starodrzew na placu obok HDK.
BARBARA BAŃKA – (ur.1982r.) malarka i ilustratorka, rodzinnie związana z Białowieżą. Ukończyła Wydział Leśny SGGW w Warszawie oraz studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem, ilustracją i fotografią. Najczęściej stosowanym przez artystkę medium malarskim jest akryl i akwarela, a głównym tematem jest flora i fauna Puszczy Białowieskiej. Malarstwo Barbary Bańki było prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą, a na co dzień można oglądać w autorskim ,,Atelier” w Białowieży.

Poniżej 9 zdjęć. Na pierwszym widzimy 7 uczestników warsztatów z 2 instruktorami. Uczestnicy trzymają w rękach swoje prace. Pozostałe zdjęcia przedstawiają uczestników podczas pracy.