Wernisaż wystawy gobelinów

Wystawa gobelinów pt. ,,W MOIM OGRODZIE”

,,Z kolorowej włóczki tkamy gobeliny,
Tak jak z codziennych wydarzeń,
Ze wspomnień, z marzeń
Tkamy nasze życie”
fragment wiersza Franciszki K.

18 marca br. w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury została otwarta wystawa najnowszych prac uczestniczek Pracowni Gobelinu. Zwiedzanie wystawy zostało tymczasowo zawieszone.
Pracownia Gobelinu w Hajnowskim Domu Kultury, to wyjątkowe miejsce, w którym każdy ma szansę odkryć w sobie artystyczne zainteresowania, a tkanie może stać się sposobem nie tylko na wypełnienie wolnego czasu, ale także na realizacje własnych aspiracji. Tkactwo wymaga cierpliwości, precyzji i wyobraźni. To dość mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i satysfakcję. Tkanina artystyczna ma swoje wielokulturowe korzenie. Nasze źródła inspiracji zaczerpnięte są ze świata przyrody, ulubionych dzieł sztuki i własnych doświadczeń. W swoich pracach staramy się łączyć tradycję, współczesne spojrzenie i własny sposób ekspresji. Prace wykonujemy starą techniką tkacką; drewniana rama, a narzędziem są po prostu palce. ,,W moim ogrodzie” fruwają motyle, w nieustannym rozkwicie są drzewa i kwiaty, a pomiędzy nimi przechadza się ptactwo. Radosny blask słońca przygasza odrobina zadumy i melancholii. Zapraszamy do oglądania…

Zena Jakuć

Galeria zdjęć – zdjęcia przedstawiają uczestników Pracowni Gobelinu oraz ich prace podczas wernisażu wystawy pt. „W moim ogrodzie”

zdjęcie. uczestnicy otwarcia wystawy