grafika przedstawia pracę plastyczną. Na ulicy widzimy 2 rowerki i 1 hulajnogę. W tle pochowane dzieci

Sukces Koła Plastycznego „Deformacja” w Rzeszowie

Znamy już wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Tematem konkursu były refleksje i spostrzeżenia minionego czasu, okresu izolacji z powodu ,,niewidzialnego gościa”. Młodzi artyści ukazali tęsknoty i marzenia ,,uwięzionych” w swoich domach przez pandemię: dzieci, rodziców lub dziadków. Do konkursu zostało nadesłanych 1.399 prac z 259 placówek z całej Polski.
Prace hajnowskich kółkowiczów zostały docenione. I Nagrodę otrzymał Bartłomiej Zabrocki (11 lat) za pracę pt.,,Gra w chowanego”, a kwalifikacje do wystawy otrzymały prace Liliany Woszczenko-Silbert (7 lat) oraz Anny Zabrockiej (12 lat). Zostało również przyznane wyróżnienie dla instruktorki Zeny Jakuć.

Gratulując laureatom zapraszamy do oddawania głosów w Internetowym Plebiscycie. Głosowanie odbywa się poprzez kliknięcie „Lubię to” pod wybraną pracą.
Autor pracy, która otrzyma najwięcej polubień otrzyma Nagrodę Publiczności! Głosowanie potrwa do 19 listopada 2020 roku do godziny 12:00. Wystawa nagrodzonych prac będzie dostępna online na kanałach Rzeszowskiego Domu Kultury od 27 listopada 2020 rok.

Zenaida Jakuć