plakat na Ale kino

Wędrujące Ale Kino – 19 i 23.10 online

Wędrujące Ale Kino! – 11. edycja, pierwsza trasa online!
Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!
To festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży pragnących dobrego kina. Nie wszyscy młodzi miłośnicy sztuki filmowej mogą przyjechać na poznański Festiwal by zobaczyć najlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe z całego świata, filmy których nie zobaczą w repertuarze kin, telewizji i internecie!!
Tegoroczna 11. edycja Wędrującego Ale Kino! wyrusza w drogę… wirtualną! Tym razem trasę pokona za sprawą Internetu. Przed nami nietypowa – onlinowa – edycja wielkiego święta kina!
Wezmą w niej udział młodzi widzowie z małych miast i wsi. Wędrujące Ale Kino! odwiedzi swoje stałe przystanki – Czarnków, Cieplewo, Gołdap, Pacanów i Zbąszyń. A że internetowe łącze umożliwia kontakt pomimo wszelkich przeciwności. Festiwal dotrze też do tych miejscowości, które z różnych przyczyn musiały na jakiś czas się z nim rozstać – do Hajnówki, Narewki, Czyż i Białowieży, Chełmka, Lipna oraz Rydułtów.
W programie znajdą się wyjątkowe propozycje, których próżno szukać w serwisach streamingowych, telewizji czy kinowym repertuarze. To filmy na co dzień niedostępne, a niezwykle wciągające, zrealizowane ze smakiem i humorem. Ze znawstwem i wrażliwością odnoszące się do dziecięcych problemów i wyzwań. Odpowiedzialnie i nienachalnie traktujące edukacyjną misję kina.
Seanse online odbędą się 19 i 23 października! Proponujemy:
  • ▶️ dla przedszkolaków (od 6 lat) – 2 półgodzinne zestawy animacji. Wysmakowane estetycznie i atrakcyjne pod względem fabularnym krótkometrażówki obejmują ważne – zwłaszcza w trudnym okresie wyzwań związanych z pandemią – tematy: przyjaźni, wzajemnego wsparcia i pokonywania trudności;
  • ▶️ klasy 1-3: „Mali rabusie” film o rodzeństwie dokonującym skok na bank rozbawią widzów do łez;
  • ▶️ klasy 4-6 film: „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn” – wzbudzi w Was dociekliwość: czy początkujący detektywi odnajdą antidotum na podejrzanie dziecięce zachowanie wszystkich dorosłych z okolicy?
  • ▶️ klasy 7-8: „Stare chłopaki” zaintrygują, zauroczą i rozśmieszą pokrętną miłosną grą między wrażliwym Łamagą, podszywającym się pod szkolną gwiazdę sportu, a nieświadomą intrygi córką nauczyciela.

Edukacyjne wartości w ramach Festiwalu niosą nie tylko seanse z przesłaniem. Przed projekcjami odbędą się:

  •  wideo prelekcje filmoznawców – Marcina Pigulaka i dr Agnieszki Powierskiej,
  • po seansie zaś zachęcamy do dalszego rozważania podjętych w filmach tematów z pomocą scenariusza lekcji ze wskazówkami dla nauczyciela oraz kart pracy do wykorzystania w działaniach klasowych lub indywidualnych.
UWAGA!!!! Wędrującemu Festiwalowi Ale Kino towarzyszyć będzie unikatowy warsztat internetowy, zachęcający młodych fanów kina do tworzenia w każdym dogodnym momencie i miejscu. Reżyserka i aktorka Julia Szmyt i jej synowie – Bruno i Hugo Krych – w 3 tutorialach wprowadzą uczestników Festiwalu w tajniki tworzenia filmów… telefonem komórkowym!
Zapraszamy do uczestnictwa w Wędrującym Ale Kino! i śledzenia strony gdzie wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat Festiwalu.
_______
SZCZEGÓŁY:
✔ szkoły z powiatu hajnowskiego zainteresowane uczestnictwem w seansach online prosimy o kontakt z:
Ewa Moroz-Keczyńska, tel: 508 930 409 lub mail: enmk@poczta.onet.pl
organizatorzy:
✔Ale Kino:

https://www.facebook.com/alekinofestival/

✔ Centrum Sztuki Dziecka:

https://www.facebook.com/CentrumSztukiDziecka/

✔ Ferment Kolektiv:

https://www.facebook.com/fermentkolektiv
plakat na Ale kino