Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego – 17.08.2019 r.

Muzyka, taniec, śpiew, ojczyste słowo – to wszystko można było usłyszeć i zobaczyć, w piękny, słoneczny dzień 17 sierpnia w amfiteatrze miejskim w Hajnówce. Przed hajnowską publicznością po raz kolejny zaprezentował się Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Warszawy. Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.
„Marsz Pierwszej Brygady”, „Czerwone maki nad Monte Cassino”, „Żeby Polska Była Polską”, przywołały czasy I wojny światowej, czasy tęsknoty za spokojnymi czasami, za Polską wolną i silną, która nigdy się nie poddaje. W wykonaniu baletu ujrzeliśmy mazurka oraz poloneza. Te i wiele innych melodii wybrzmiało podczas sobotniego popołudnia. Każda piosenka posiadała swoją oprawę inscenizacyjną, odzwierciedlaną poprzez stroje czy balet.
Tak oto w ponad godzinnym koncercie przebrnęliśmy przez historię naszego narodu. Była to też lekcja, dzięki której mogliśmy sobie uświadomić, jak ważną rolę odgrywała pieśń w trudnych dla państwa polskiego czasach. Liczna widownia, jak również oklaski i owacje na stojąco potwierdziło duże zainteresowanie tego typu wydarzeniem. Stąd też mamy nadzieję, iż w przyszłym roku także będziemy mieli okazję spotkać się podczas historyczno-muzycznej podróży z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.

J. Paszko

.
.
.
.
.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.