Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep – 4.08

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY WERTEP 2019

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep to największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej. Festiwal odbywa się co roku, od 10 lat. Jego ideą jest wędrówka ze sztuką – dzielenie się nią, współtworzenie jej. Dlatego Wertep przybrał formę wędrującego Festiwalu. Każdego dnia jesteśmy w innej miejscowości – raz w większej, innym razem w bardzo małej.

Artyści zaproszeni na Festiwal wędrują ze swoimi występami. Codziennie widzowie uczestniczą w przedstawieniach dla dzieci i dorosłych. Co roku ciągu Festiwalu, publiczność ogląda 60 – 90 spektakli. Każda edycja Festiwalu przynosi nowe propozycje artystyczne, możliwość spotkania innych artystów, kultur i tradycji narodowych. Program jest różnorodny: bajki dla dzieci, spektakle plenerowe, przedstawienia salowe i koncerty.

Organizatorem „Wertepu” od początku jest Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”. Działalność Stowarzyszenia prowadzona jest przez grupę niezależnych twórców związanych głównie z teatrem, ale także z fotografią, muzyką i tańcem.

04.08 NIEDZIELA / HAJNÓWKA
MIEJSCE: HAJNOWSKI DOM KULTURY

14.00 – „CALINECZKA” TEATR BARNABY /PL/ 45 min�
15.00 -„IN” CIA EMILLIANO ALLESI /AR/ 40 min�
16.00 – „SHOESHINE” TEATR LUIGI CIOTTA /IT/ 40 min�
17.00 – „OSTATNI PASAŻER” TEATR VECHORIA /UA/ 40 min
18.00 – „SWEET DREAMS” TEATR LUIGI CIOTTA /IT/ 30 min
19.00 – „CIRCUS PARADISE” TEATR PRZEDMIEŚCIE /PL/ 60 min
20.00 – „SYN KSIĘŻYCA” A3TEATR /UE/ 45 min *�
21.00 – „CASTAWAYS” LA INDUSTRIAL TEATRERA /ESP/ 60 min
22.00 – „SPOTKAĆ PROSPERA” TEATR WOSKRESINNIA /UA/ 60 min
„IMPRESJE Z BANIEK” SZTUKA TWORZENIA /PL/ **
„HISTORIE UTKANE Z NICI – STARE RZEMIOSŁO DLA PPRZYSZŁOŚCI” **�
** animacje familijne, po każdym spektaklu do godz. 19.00
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep realizowany z udziałem środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Kleszczele, Urzędu Miasta Bielsk Podlaski, Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Hajnówce oraz partnerów i samorządów lokalnych.