Wakacyjny koncert

 Powitanie wakacji – parada zespołów artystycznych – 15.06.2019 r.

           15 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Hajnowski Dom Kultury zorganizował wydarzenie podsumowujące działalność artystyczną, zarówno swoją jak i innych hajnowskich instytucji. Prócz zespołów HDK – Zespołu Tańca Ludowego „Przepiórka”, Zespołu Tańca Nowoczesnego „Iluzja” i „ABRAKADABRA”, Studia Piosenki Estradowej reprezentowanego przez zespół DOMINO i solistkę Aleksandrę Wołczyk oraz Mażoretek do organizacji parady i koncertu przyłączyły się przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej.
O godzinie 13:00 spod Hajnowskiego Domu Kultury wyruszyła parada zespołów, na czele z Orkiestrą Dętą. Ulicami miasta przeszła do Amfiteatru Miejskiego w Hajnówce, gdzie odbył się koncert. Na początku wystąpiły dzieci z przedszkoli, które zaprezentowały się w tańcu, śpiewie oraz recytacji wierszyków. Następnie wystąpiły zespoły HDK, reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3, Zespół ZNICZKA z Zespołu Szkół z DNJB, Zespół muzyczny z Liceum Ogólnokształcącego z dwoma utworami gitarowymi oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Na zakończenie koncertu „Powitanie wakacji” zagrała hajnowska Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Romaniuka.
Pogoda dopisała, dzięki czemu na koncert do Amfiteatru przyszło sporo widzów, którzy mogli podziwiać występy dzieci i młodzieży. Ponadto w parku odbywały się pokazy służb mundurowych – Policji, Straży Granicznej, Terytorialistów, Aresztu Śledczego. Były stoiska edukacyjne m.in. Nadleśnictwa Hajnówka. Dzieci również mogły korzystać z oferty wesołego miasteczka.
W dniu koncertu w parku miejskim po raz drugi odbył się Hajnowski Festiwal Smaków Świata, który przyciągnął smakoszów z Hajnówki i okolic.  Trwał przez dwa dni.

FOTOGALERIA