Koncert Moniuszkowski z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

Koncert Moniuszkowski – 13.06.2019 r.

Rok 2019 to 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki w związku z tym ROK MONIUSZKOWSKI to przywrócenie Polsce i światu twórczości tego wybitnego polskiego kompozytora. Z tej okazji  w Hajnowskim Domu Kultury odbył się koncert poświęcony twórczości tegoż wspaniałego artysty. Przed młodą publicznością zaprezentowali się artyści:

Anna Kutkowska- Kass – sopran
Śpiew solowy studiowała pod kierunkiem wybitnej polskiej śpiewaczki operowej Marii Fołtyn. Wykonuje większość arii operowych i oratoryjnych na głos koloraturowy. Występowała w kraju oraz za granicą uczestnicząc w koncertach kameralnych i symfonicznych.

Ewa Pelwecka – pianistka
Absolwentka Akademii muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie . Pianistka i klawesynistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Koncertuje w kraju oraz za granicą współpracując z wybitnymi muzykami. W swoim dorobku posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne.

Prof. zw. dr hab. Ryszard Cieśla – baryton
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Laureat II nagrody na Międzynarodowym Konkursie wokalnym w Holandii, Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki we Wiedniu. Solista, kierownik muzyczny wielu koncertów, reżyser spektakli muzycznych, a także poeta.

Michał Skiepko – tenor
Karierę artystyczną rozpoczął w Centralnym Zespole Wojska Polskiego. Potem pracował w Warszawskiej Operze Kameralnej, następnie zaangażował się do Teatru Wielkiego w Łodzi. Następnym miejscem pracy dla niego był Teatr Wielki w Warszawie.
W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory, takie jak: „Dwie zorze”, „Znasz Ci ten kraj”, „Czarny krzyżyk”, „Aria Hanny z Opery Straszny Dwór”, „Aria Jątka z Opery Halka”.

  
.
.
.
.
.
  
.
.