Koncert z okazji Obchodów 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Koncert z okazji Obchodów 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 3.05.2019 r.

            W tegorocznym koncercie z okazji Święta 3 Maja, udział wzięły amatorskie zespoły artystyczne działające przy Hajnowskim Domu Kultury, dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Hajnówce oraz Chór Leśników.
Koncert rozpoczął polonez zatańczony przez przedszkolaków  i ZTL „Przepiórka”. Zabrzmiały piosenki patriotyczne zaśpiewane przez solistki: Marię Sawicką, Dorotę Sztyler, Gabrielę Wróbel i zespół „Małe HDK” ze Studia Piosenki Estradowej. Barwnie prezentował się Zespół Tańca Ludowego, który wystąpił z repertuarem polskich tańców ludowych. Zespół wystąpił po raz pierwszy w nowych  strojach ludowych zakupionych w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich  „Promocja niematerialnego dziedzictwa kulturowego obszaru LGD Puszcza Białowieska dzięki inwestycji realizowanej przez Hajnowski Dom Kultury”. 

Program urozmaicił występ mażoretek oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego ‘ILUZJA”. Na uwagę zasługuje piękne brzmienie męskiego Chóru Leśników pod dyrekcją Pauliny Skiepko. Koncert zakończył duet gitarowy: Zbigniew Budzyński i Jarosław Kowalski z solistką Iloną Wachowicz. Gośćmi koncertu byli przedstawiciele władz miasta i powiatu na czele z burmistrzem Miasta Hajnówka Jerzym Sirakiem.

Jadwiga Kuczkin
zdjęcia Anna Tarasiuk

FOTORELACJA

 
.