Konkurs Recytatorski „Baje, bajki i bajeczki”

32.  Mały Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży klas I-III i IV-VI „Baje, bajki i bajeczki” – 24.04.2019 r.

24 kwietnia 2019 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 32. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży klas I-III i IV-VI „Baje, bajki i bajeczki”. W tym roku w przesłuchaniach udział wzięło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4 w Hajnówce oraz ze szkół podstawowych w Dubinach, Czeremsze, Narewce i Orzeszkowie. Przed komisją konkursową uczestnicy prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz aktorskie, deklamując po jednym utworze m.in.: „Śmierć pułkownika” – Adama Mickiewicza, „Rzepka”, „Spóźniony słowik” – Juliana Tuwima, „Żuk”, „Samochwała” – Jana Brzechwy, „Atlantyda” – Wisławy Szymborskiej, jak i wiele innych. Konkurs miał na celu szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa oraz wychowanie estetyczne przez kontakt z literaturą dziecięcą i młodzieżową, z dziełami o najwyższych walorach artystycznych.
Komisja w składzie: Magdalena Kruszyńska-Sosnowska, Janina Kozłowska oraz Jan Zalewski, oceniając recytatorów zwracała szczególną uwagę na dostosowanie repertuaru do wieku, formę prezentacji, wyrazistość wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny – naturalność wykonania  i  przyznała następujące miejsca:

I MIEJSCE:
Szymon Matujewicz – Czeremcha
Magdalena Kiendyś – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Hajnówce
Dominika Pietraszko – Szkoła podstawowa Nr 2 w Hajnówce

II MIEJSCE:
Aleksandra Buczek – Szkoła podstawowa Nr 3 w Hajnówce

III MIEJSCE:
Maja Borkowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce

WYRÓŻNIENIE:
Bartosz Sadowski – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hajnówce
Dawid Surel – Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie
Igor Stolarewski – Szkoła Podstawowa w Dubinach
Izabela Pietroczuk – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Hajnówce
Michał Zajkowski – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Hajnówce
Barbara Nesterowicz – Czeremcha
Zuzanna Miszczuk – Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie

Laureaci wezmą udział w Finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 17 maja 2019 r. (piątek) o godz. 10:00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14 (Spodki).

Zwycięzcom gratulujemy !

Justyna Paszko

 
.