Podsumowanie XIII Konkursu Poezji Religijnej

Podsumowanie XIII Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata Mariana Świerszczyńskiego – 14.04.2019 r.

W dniach 19, 20 i 26 marca w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe 13. edycji Konkursu Poezji Religijnej. Jury w składzie: Janina Kozłowska, Grażyna Pater i Jan Zalewski wysłuchało wierszy oraz poezji śpiewanej w wykonaniu 99 uczestników konkursu. Na scenie HDK mogliśmy usłyszeć między innymi  takie wiersze jak: „Paszport do nieba”, „Proszę księdza”, „Jak dobrze mieć anioła”, „Modlitwa wieczorna”, „Urszula Kochanowska”. Przed komisją i publicznością zaprezentowały się dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły specjalnej, szkół średnich z takich miejscowości jak: Dubiny, Hajnówka, Narewka, Kleszczele, Bielsk Podlaski i Białowieża.

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W Wieczorze Poezji Religijnej, ponownie wystąpiły dzieci, które zostały docenione przez komisję. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Akcentem muzycznym uroczystego wieczoru był występ duetu gitarowego w składzie: Zbigniew Budzyński i Jarosław Kowalski wraz z solistką Iloną Wachowicz. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, duchowni, przedstawiciel IPN Białystok.

Organizatorami konkursu Poezji Religijnej była Akcja Katolicka i Hajnowski Dom Kultury. Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział, katechetom, nauczycielom za wspaniałe przygotowanie do konkursu oraz sponsorom za ufundowanie nagród.

Wieczór Poezji Religijnej emanował wyjątkowym klimatem, w który wprowadzili zebranych, znakomici recytatorzy – dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół powiatu hajnowskiego i Bielska Podlaskiego.

Justyna Paszko

FOTORELACJA