Wernisaż wystawy KPA

Wernisaż Wystawy Klubu Plastyka START

Wernisaż Wystawy Klubu Plastyka START – 15.02.2019 r.

15 lutego miało miejsce otwarcie IV Wystawy Klubu Plastyka START, które zgromadziło w galerii Hajnowskiego Domu Kultury kilkadziesiąt osób, głównie autorów wystawionych prac, ich przyjaciół i członków rodzin. Uroczystość miała charakter spotkania dobrze znanych sobie ludzi, których połączyła wspólna pasja – zamiłowanie do sztuki. Wśród okazanych prac znalazły się również te, które wyszły spod ręki śp. Jerzego Żukowskiego, zmarłego w 2018 roku członka Klubu Plastyka START, którego pamięć koledzy i koleżanki uczcili minutą ciszy i ciepłym wspomnieniem.
Dyrektor HDK Rościsław Kuncewicz wraz z kierownikiem artystycznym Jadwigą Lach-Kuczkin i instruktorem plastyki , a zarazem założycielem i opiekunem „Start-u” Zenaida Jakuć gratulując artystom wspaniałej wystawy i talentu wręczyli na ich ręce: dyplomy, pamiątkowe foldery i drobne upominki.
Na wystawie można przyjrzeć się z bliska ponad dwustu pracom powstałym w latach 2017-2018. Ich tematyka i techniki wykonania są przeróżne: przyroda, portrety, martwa natura i architektura w pastelach, rysunku, węglu, akrylu, akwareli czy oleju. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością artystów zrzeszonych w Klubie Plastyka START – wystawa trwa do 15 marca. Być może po zapoznaniu się z ekspozycją, znajdą się osoby pragnące dołączyć do grona twórców „STARTU”.

Tekst i zdjęcia Marta Korszak

Wernisaż wystawy KPA

FOTORELACJA