Piosenka Białoruska 2019

„Piosenka Białoruska 2019” – eliminacje rejonowe – 2.02.2019 r.

2 lutego w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Wyniki eliminacji rejonowych w Hajnówce przedstawiają się następująco:
Śpiew a capella

  • Soliści: I miejsce – Jan Szymaniuk z Siemianówki , II miejsce – Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza, wyróżnienie – Zenaida Pacewicz z Narewki
  • Chóry (jednorodne): I miejsce – Woskliknowienije z Hajnówki

Śpiew z akompaniamentem instrumentalnym

  • Duety, tercety, kwartety: I miejsce – grupa żeńska zespołu Czyżowianie z Czyż (kwartet), II miejsce – grupa męska zespołu Czyżowianie z Czyż (kwartet), III miejsce – Zespół wokalny z Morza (kwartet)
  • Zespoły wokalne: I miejsce – grupa żeńska chóru Cegiełki z Lewkowa Starego, II miejsce – Czyżowianie z Czyż, III miejsce grupa męska chóru Cegiełki z Lewkowa Starego, wyróżnienie – Ruczajok z Białowieży, Żawaranki z Mochnatego
  • Chóry (mieszane): I miejsce – Cegiełki z Lewkowa Starego, Echo Puszczy z Hajnówki
  • Chóry (jednorodne): I miejsce – grupa żeńska chóru Echo Puszczy z Hajnówki

Śpiew z podkładem muzycznym

  • Soliści: I miejsce – Izabela Karczewska z HDK w Hajnówce, II miejsce – Katarzyna Drużba z HDK w Hajnówce
  • Zespoły wokalne: I miejsce: Studio Piosenki HDK

Zwycięzcom eliminacji rejonowych z Hajnówki i powiatu hajnowskiego serdecznie gratulujemy. Eliminacje centralne XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej odbędą się 24 lutego w Filharmonii Białostockiej. Wezmą w nich udział zespoły, chóry, soliści i grupy śpiewaków poniżej pięciu osób (duety, tercety i kwartety), którzy zostali wyłonieni spośród uczestników w pięciu rejonach: siemiatyckim, sokólskim, hajnowskim, bielskim i białostockim.
Koncert Galowy Festiwalu odbędzie się 1 marca w Sali Opery i Filharmonii Podlaskiej o godz. 19.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Żywimy głęboką nadzieję, że wśród artystów występujących na Koncercie Galowym ujrzymy silną grupę reprezentantów miasta Hajnówka i powiatu hajnowskiego.

Organizatorem XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej 2019 jest Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego w Białymstoku.
Współorganizatorzy: Hajnowski Dom Kultury, Towarzystwo Kultury Białoruskiej.
Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Tekst: Marta Korszak
Zdjęcia : Anna Tarasiuk

FOTOGALERIA