Ferie z Hajnowskim Domem Kultury

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska przy współpracy z Hajnowskim Domem Kultury zorganizowało „Wesołe Ferie z Kulturą”. Od 22 stycznia do 2 lutego dzieci mogły wziąć czynny udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów lub w charakterze widzów uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach odbywających się na scenie HDK: koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, spektakl teatralny „Czarownica u dentysty” czy XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się doroczna zabawa karnawałowa dla najmłodszych – „Bal u Króla Lula”, na której dzieci mogły wystąpić w karnawałowych przebraniach, tańczyć do woli oraz brać udział w zabawach i konkursach, w których przewidziano nagrody.
Feryjna oferta zajęć skierowana była do dzieci w różnym wieku. Przy pomocy instruktora oraz chętnych opiekunów dzieci mogły wykonać na zajęciach plastycznych: lalki z włóczki, aniołki i zwierzątka z masy solnej, bransoletki ze sznurka, walentynkowe serduszka i pojemniki ozdobione metodą decoupage. W ciągu zimowych ferii odbyły się także zajęcia: wokalne, logorytmiczne i logopedyczne. Najmłodsze dzieci 2-3 latki mogły popląsać na dywanie, a starsze wziąć udział w zajęciach z tańca nowoczesnego i warsztatach mażoretek. Uczestnicy „Wesołych Ferii z Kulturą” spotykali się również na zajęciach, aby wspólnie poczytać książeczki i wierszyki, pograć w gry planszowe, porozwiązywać zagadki, krzyżówki, rebusy i kalambury. Wszystkie powyżej wymienione propozycje zajęć były nieodpłatne. Zadanie „Wesołe Ferie z Kulturą” zostało współfinansowane przez Burmistrza Miasta Hajnówka w ramach „Akcji Zima 2019”.
Dla osób chętnych Hajnowski Dom Kultury zaproponował możliwość odpłatnego skorzystania z oferty kinowej (4 propozycje seansów, w tym dwa skierowane do dzieci) oraz warsztatów plastycznych i rękodzielniczych o następujących tematach: sztuka ikony, autoportret, kolorowe kwiaty wykonane z rajstop. Wszystkie propozycje spędzenia wolnego czasu cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Tekst: Marta Korszak
Zdjęcia: A. Tarasiuk, M. Korszak

FOTORELACJA