koncert kolęd

Koncert Kolęd

 Koncert Kolęd – 30.12.2018 r.    

                 W ostatnią niedzielę grudnia 2018 r. w sali widowiskowej Hajnowskiego Domu Kultury odbył się Koncert Kolęd, który wpisany jest już na stałe w roczny kalendarz imprez HDK.
Na scenie usłyszeliśmy tradycyjne kolędy i radosne pieśni o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem w wykonaniu: dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola Muzycznego działającego przy HDK, Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 2, Scholi „Perełki Maryi” z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Scholi z Kościoła Świętych Cyryla i Metodego, Zespołu wokalnego „Powrót” ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Chóru Leśników, Chóru z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, Domowego Kościoła oraz Studia Piosenki Estradowej reprezentowanego przez Małe HDK oraz solistkę Izę Karczewską.
„Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” to niektóre z kolęd, które można było usłyszeć w trakcie koncertu. Śpiewanie kolęd zbliża i jednoczy ludzi. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za szerzenie Dobrej Nowiny Narodzin Chrystusa, kultywowanie tradycji kolędniczych i radość, którą podzielili się z licznie przybyłymi na koncert słuchaczami i gośćmi, pośród których znaleźli się m.in. Pan Jerzy Sirak (Burmistrz), Pan Andrzej Skiepko (Starosta), Ks. Dziekan Zbigniew Niemyjski i Ks. Proboszcz Józef Poskrobko.
Koncert zorganizowała Akcja Katolicka oraz Hajnowski Dom Kultury.
Dzięki sponsorom: PSS „Społem”, Piekarnii „Emma”, Zakładom Produkcji Mebli „Forte” – każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

Tekst: Marta Korszak
Zdjęcia: Anna Tarasiuk

koncert kolęd