Koncert finałowy „Się Kręci 2018”

„SIĘ KRĘCI 2018”

            9 grudnia 2018 r. o 17.30 w Hajnowskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy „Się Kręci 2018”, na którym swoje umiejętności zaprezentowali młodzi uczestnicy warsztatów z tworzenia rapu i teledysków, natomiast gościnnie wystąpili: zespół tańca nowoczesnego ILUZJA, a także raperzy: MROKAS AIFAM i POECI STREFY WOJNY ft. HAJCZI & KOALA.
Zebrana publiczność mogła podziwiać wspaniałe owoce półrocznej pracy młodzieży z Podlasia i Wielkopolski, którymi były, są i pozostaną już na zawsze: dobry rap wydany w formie profesjonalnej płyty oraz cztery wyjątkowe teledyski do utworów: „Chodź ze mną” (Banda Mroku); „Kto pierwszy rzuci konfetti” (Blue Red); „Miłością, a nie złością” (SWG czyli Stowarzyszenie Współczesnych Geniuszek) i „Rymy z plasteliny” (Unicorn Squad).
Sam proces tworzenia odbywał się w niewielkiej drewnianej chatce, pozbawionej nowoczesnych udogodnień np. bieżącej wody, za to położonej w lesie, w pięknej Puszczy Knyszyńskiej. Cudna przyroda stworzyła niezwykłą przestrzeń, w której swe ujście odnalazły: ludzka wrażliwość, przeżyte doświadczenia, prywatne przemyślenia oraz poglądy i te wszystkie nienazwane cząstki, które wchodzą w skład piękna duszy człowieka i przekładają się na jego czyny. Przyznam, że oglądając teledyski i wsłuchując się w teksty utworów niejednokrotnie musiałam szybciej zatrzepotać rzęsami, aby nie uronić łzy, ale też szczerze się uśmiechałam słuchając tekstu dziewczyn z Unicorn Squad np. „Ja mam kryzys twórczy i w brzuchu mi burczy”. Wiem, że inni odbiorcy twórczości młodzieży z Podlasia mieli podobne odczucia, to w sumie nie powinno dziwić, gdyż prawda broni się sama: „Spójrz w oczy, a zobaczysz głębię człowieka, przyjaźń nigdy nie odchodzi nawet, gdy droga daleka. Dbaj o bliskich, gdy potrzebna im opieka, razem raźniej, bo nie wiadomo co nas czeka” (Blue Red); „Morał z tej piosenki: człowiek ma różne lęki, dobroci trochę daj by świat się lepszy stał” (SWG); „kiedy jesteś trzeźwy widzisz cały świat…muzyka zawsze koi moją duszę…więc żyj pełnią życia bracie, siostro i wspinaj się na szczyt, który jest jasny nawet nocą” (Banda Mroku).
Dla wszystkich osób, które chciałyby obejrzeć teledyski, o których była mowa w tekście mam dobrą informację – są dostępne na you tube, wystarczy w wyszukiwarce wpisać tytuł i nazwę zespołu. Życzę przyjemnego odbioru, a młodzieży biorącej udział w projekcie składam życzenia wielu sukcesów i posługując się parafrazą tekstu zespołu Banda Mroku – dotykajcie chmur kochani i podziwiajcie piękno życia daleko od „ZAMUŁY” – niech tak się stanie.
Projekt „SIĘ KRĘCI” został zrealizowany dzięki Centrum Inicjatyw Społecznych HORYZONTY, a dofinansowanie uzyskał ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy : 104 WŚDH Buki w Czeremsze, 104 WŚDH Buki w Milejczycach, Dom Dziecka w Białowieży, MOKSiR Kleszczele, Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka: Wertep Festiwal/PSW oraz Hajnowski Dom Kultury.

Tekst i zdjęcia: Marta Korszak

.
.
.
.
.
.
.
.
.