Plastyczne sukcesy wychowanków HDK

Plastyczne sukcesy wychowanków Hajnowskiego Domu Kultury

2.360 prac z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi oceniła komisja konkursowa XVI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „TĘCZOWY KALENDARZ” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach. Artystyczne wizje dzieci ukazywały w technikach malarstwa lub rysunku jeden z dwunastu miesięcy w roku kalendarzowym. Z radością informujemy, że wyróżnienia otrzymały nasze uczestniczki z koła plastycznego ,,Deformacja” – Natalia Głowacka za akryl pt.,,Sierpień” oraz Klaudia Nikonczuk za pracę w technice pasteli pt. ,,Październik”.

Uczestnicy koła plastycznego Hajnowskiego Domu Kultury mieli również możliwość wypowiedzenia się w formie malarskiej na temat piękna i majestatu polskich rzek w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „RZEKA – DZIEDZICTWO NATURY, KULTURY I TRADYCJI” z DK w Łapach. Na konkurs wpłynęły 793 prace z 109 placówek oraz zgłoszeń indywidualnych m.in. z Lublina, Zakopanego, Gdyni, Poznania, Rybnika, Częstochowy, Krakowa, Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy. Komisja po obejrzeniu i ocenie prac przyznała 26 nagród i 35 wyróżnień oraz 88 kwalifikacji do wystawy. Konkurs przyniósł sukces aż sześciorgu naszym wychowankom za prace wykonane w technice batiku na papierze.
Natalia Bielewiec otrzymała III Nagrodę, a wyróżnienie zostało przyznane Natalii Gierasimiuk. Kwalifikacje do wystawy otrzymali: Klaudia Surel (9 lat) , Sofia Grygoruk (9 lat), Wojciech Jakubowski (10 lat) oraz Justyna Ostapkowicz (12 lat).

Zenaida Jakuć

Natalia Głowacka 13 lat – Wyróżnienie za ilustrację pt ,,Sierpień” w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Tęczowy Kalendarz”

Październik - wyróżnienie

Klaudia Nikonczuk 13 lat – Wyróżnienie za ilustrację pt ,,Październik” w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Tęczowy Kalendarz”

Natalia Bielewiec 10 lat – III Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie ,,Rzeka – Dziedzictwo Natury, Kultury i Tradycji”

Natalia Gierasimiuk 10 lat – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Rzeka – Dziedzictwo Natury, Kultury i Tradycji”

Prace zakwalifikowane do wystawy
 Ogólnopolskiego Konkursu ,,Rzeka – Dziedzictwo Natury, Kultury i Tradycji”

Klaudia Surel 9 lat

Sofia Grygoruk 9 lat

Justyna Ostapkowicz 12 lat

Wojciech Jakubowski 10 lat