„Podlaska Oktawa Kultur”- 27.07 Hajnówka

Podlaska Oktawa KulturW 2018 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”odbędzie się w dniach 25-29 lipca. Będzie to już 11 edycja.

Główna scena  stanie na  Rynku Kościuszki w Białymstoku , festiwal zawita też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

Koncert w Hajnówce odbędzie się 27 lipca o godzinie 18:00 w  amfiteatrze miejskim.

Wystąpią dwa zespoły i będą to:
Kaltersia (Albania)
Zespół taneczny prezentujący kulturę Albanii. Towarzyszy mu kapela z takimi instrumentami jak akordeon, klarnet, bębny czy llahut (instrument tradycyjny). Artystycznym celem grupy jest opracowywanie, rozwijanie i propagowanie dawnych albańskich tradycji, które obejmują wspaniałe bogactwo muzyczne, instrumentalne i choreograficzne z różnych obszarów kraju. Zespół jest laureatem wielu nagród konkursów i festiwali krajowych i międzynarodowych.

Zespół tańca Merry Carrousel z orkiestrą ludowych kałmuckich instrumentów (Kałmucja)
Zespół taneczny, którego członkami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Artystycznej dla Dzieci w miejscowości Troitskoye. Grupie towarzyszy orkiestra tradycyjnych kałmuckich instrumentów. Grupa Merry Carrousel powstała w 1987, dziś liczy ponad 100 tancerzy w wieku od 7 do 17 lat. Liderem grupy jest Irina Samsonova. Merry Carrousel ma duże doświadczenie w występach na salach koncertowych, zarówno w Rosji, jak i za granicą, jest zwycięzcą rosyjskich, międzyregionalnych i międzynarodowych konkursów i festiwali.

Zapraszamy!