Wyspy kultury – kultura w drodze 5.08

WYSPY KULTURY – KULTURA W DRODZE

„Wyspy kultury” to tabor artystyczny – kultura w drodze. Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. Spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków Województwa Podlaskiego.

Oczywiście wiemy, że kolorowy namiot kojarzony jest z cyrkiem, ale „wyspy” nie są cyrkiem! Namiot kształtem przywodzi na myśl właśnie wyspę – miejsce przyjazne, bezpieczne. To metafora, ale także impuls, by coś odświeżyć, ożywić.

A „Wyspy kultury” to tabor artystyczny „kultura w drodze”,czyli spotkanie w plenerze, prezntacje spektakli oraz warsztaty familijne i art edukacji, a także happeningi.

Zdarzy się to to tylko z Waszym udziałem.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. 

Aktualności będą publikowane na fb oraz www.pocztowka.eu

Planowane działania w czasie czerwiec – grudzień. 2018 w miastach : Wykowo, Czernice, Orla, Hajnówka, Sejny, Kleszczele, Narew.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018