Uczestniczka koła plastycznego „Deformacja” laureatką festiwalu „Color Art”

NATALIA KENDYŚ LAUREATKĄ FESTIWALU SZTUKI PIĘKNEJ „Color Art”

 Organizatorem XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „Color Art‘‘ pod hasłem „Pomiędzy wodą a niebem” jest Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie). Impreza odbywa się pod Patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, a jej celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców. Prace zakwalifikowane do ekspozycji festiwalowej prezentowane są w Goleniowskim Domu Kultury oraz na innych wystawach krajowych i zagranicznych.

Prace oceniało jury w składzie: Marek Haładuda – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wiesława Markiewicz – profesor nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie, Anna Obszyńska i  Joanna Czerny- Wojciechowska z Goleniowskiego Domu Kultury – przyznając III miejsce dla  Natalii Kendyś (  14 lat)  z  KP ,,Deformacja” HDK w Hajnówce.

Nagrody dla laureatów zostały wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej  15 maja 2018 r. w sali wystaw Goleniowskiego Domu Kultury.

Główna nagrodą w konkursie był udział laureatów w warsztatach artystycznych prowadzonych przez artystę malarza Marka Haładudę w dniach 15 – 19 maja 2018 r. na terenie nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

                      Z. Jakuć

.