O złotą różdżkę dobrej wróżki – 23.05

W dniu 23.05.2018r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”.  W konkursie udział wzięło 35 dzieci z przedszkoli, oddziałów szkolno-przedszkolnych, a także klubów i punktów przedszkolnych mających swoje siedziby w : Hajnówce, Kleszczelach, Czeremsze, Narwi, Narewce, Czyżach, Dubinach i Dubiczach Cerkiewnych.  Komisja pod przewodnictwem Pana Jana Zalewskiego (polonista) nagrodziła sześcioro z nich. Pierwsze miejsce ex aequo zostało przyznane Magdalenie Kiendyś (6 lat; Przedszkole nr 5 w Hajnówce), która wyrecytowała wiersz Ireny Suchorzewskiej pt.” Kiedy prababcia była mała” oraz Maciejowi Chomickiemu (6 lat; Przedszkole nr 1 w Hajnówce) za deklamację utworu Juliana Tuwima pt. „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”. Pozostałe nagrodzone osoby to: Roksana Możdżeń  (3 lata; Klub Przedszkolaka przy SP w Narewce), Igor Bugwin (5 lat, Przedszkole nr 5 w Hajnówce), Kacper Stepaniuk (6 lat, Przedszkole nr 5 w Hajnówce), Grzegorz Bura (6 lat, Przedszkole nr 5 w Hajnówce). Gratulujemy recytatorom i dziękujemy ich opiekunom za trud wniesiony w przygotowanie dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Wszyscy uczestnicy konkursu w podzięce za piękne wystąpienia otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzieciom nagrodzonym komisja wręczyła upominki.

Zwycięzcom życzymy udanego występu na kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się 15 maja w Białymstoku. Trzymamy kciuki !

M. Korszak

FOTORELACJA