Potańcówka z RetroBeats

POTAŃCÓWKA Z RETROBEATS
W sobotę 5 maja odbyła się Potańcówka Sobotniej Nocy – pierwsza z czterech w tym roku. Potańcówki odbywają się dzięki PAŃSTWA GŁOSOM, które oddaliście w ubiegłym roku w Budżecie Obywatelskim.
Pierwsza potańcówka odbyła się pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem” w związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To ważne wydarzenie uczciliśmy nietuzinkowo, bo zaprosiliśmy mieszkańców do tańca. Przypomnieliśmy sobie wspaniałą polską muzykę różnych pokoleń. Gościnnie wystąpił zespół RETROBEATS, który spotkał się z wielkim uznaniem publiczności. W skład zespołu wchodzą: Anetta Snarska – vocal, Agnieszka Dudar – vocal i klawisze, Jan Kryński – gitara solowa, Mirek Kulbacki – gitara basowa, Daniel Sakowski – bębny (dj Saqś).
Warto również przypomnieć, że tradycja hajnowskich potańcówek sięga 100 lat. Pierwsze wzmianki pochodzą z lat 20-tych ubiegłego wieku: „W dniach wolnych od pracy mieszkańcy Hajnówki wyjeżdżali do puszczy na majówki. Środek lokomocji stanowiły lory (platformy) kolejki wąskotorowej. Ładowały się na nie całe rodziny, ciągnąc za sobą torby wypchane jedzeniem i przy dźwiękach zakładowych orkiestr ciuchcia ruszała w las. Najmodniejsze były Kose Mosty. Tu nad rzeczką wokół miejsca przeznaczonego na tańce rozstawiano bufety i rozpoczynała się zabawa trwająca do późnej nocy” (na podstawie artykuły Anny Boćkowskiej „Na skraju wielkiego lasu…”).
Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie potańcówki serdecznie dziękujemy! Szczególnie dziękujemy paniom Ewie Litwiniec za przygotowanie pięknych kotylionów oraz Annie Tarasiuk  i  Justynie P. z HDK za urokliwe girlandy i kotyliony.
Kolejne potańcówki odbędą się w dniach: 2 czerwca (sobota), 22 lipca (niedziela) i 11 sierpnia (sobota)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO TAŃCA!
Grupa nieformalna Dziewczyny z Kulturą i Chłopaki z szaloną naturą

.
.
.
.
.
.