Wystawa XI Przeglądu na Haft i Koronkę – 23.03

W piątek 23 marca 2018 r. w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury spotkali się uczestnicy Przeglądu, przedstawiciele hajnowskiego samorządu oraz przyjaciele HDK. Wernisaż wystawy ,,XI Przeglądu Haft i Koronka Powiatu Hajnowskiego 2018r’’ otworzyła i ciepło powitała gości Jadwiga Lach-Kuczkin, kierownik artystyczna HDK. Burmistrz Jerzy Sirak wraz z dyrektorem Rościsławem Kuncewiczem wręczyli autorom  zgromadzonych na wystawie prac pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia Niepodległości Polski na wystawie znalazły się także prace dotyczące obchodzonej rocznicy. Autorki zostały dodatkowo nagrodzone albumem o historii Polski.  Wernisaż uświetniła piękna piosenka w wykonaniu Wandy Ginszt ze Studia Piosenki Estradowej.

W tej edycji Przeglądu wzięło udział 30 pań i panów, w tym podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce. Na wystawie prezentują swoje prace w technikach: haftu płaskiego, krzyżykowego, koralikowego i richelieu, koronki szydełkowej, sutaszu itp. Są to obrazy, makatki, serwety, bieżniki, obrusy, firanki, kocyki, poduszki, torba, chusty, broszki, bransolety, wisiory, części garderoby, kwiaty i ozdoby świąteczne. Estetyka, bogactwo wzorów i różnorodność prac zachwyci każdego miłośnika rękodzieła.

Dziękuję serdecznie wszystkim autorom za możliwość prezentacji Ich dzieł na wystawie w HDK.

Wystawa ,,XI Przeglądu Haft i koronka Powiatu Hajnowskiego 2018’’ jest czynna do 3 maja w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszam.

Anna Tarasiuk

 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

XI Przegląd Haft i Koronka