Gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego

JOANNA RUTA i JACEK DRUŻBA z HAJNOWSKIEGO DOMU KULTURY STYPENDYSTAMI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
Dnia 22 lutego 2018r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom województwa podlaskiego. Uroczystość opatrzona mottem „Podlaskie talenty dla Niepodległej” miała wiele akcentów patriotycznych. Certyfikaty stypendialne wręczali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno. Jak poinformował przewodniczący komisji oceniającej wnioski Walenty Korycki, do Urzędu Marszałkowskiego w bieżącym roku wpłynęło ponad 230 zgłoszeń. Członkowie kapituły wybrali 70 uczniów, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów w różnych dziedzinach sztuki, literatury, muzyki, tańca i teatru.
,,W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości, a dzisiejsza uroczystość wpisuje się wspaniale w te obchody, bo wasz talent, praca i pasja to jest ten dar, który niesiecie Ojczyźnie. Mam na myśli Polskę, ale też nasze małe ojczyzny – miasta, miasteczka, wsie, całe województwo podlaskie – mówił marszałek Jerzy Leszczyński – Szczególne podziękowania należą się również Waszym opiekunom, nauczycielom i rodzicom, bo to dzięki ich wsparciu i pomocy możecie się tak wspaniale rozwijać.”
W tym roku wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znalazło się dwoje wychowanków Hajnowskiego Domu Kultury: Joanna Ruta i Jacek Drużba.
Certyfikat za osiągnięcia w dziedzinie plastyki otrzymała Joanna Ruta, wieloletnia uczestniczka (9 lat) koła plastycznego ,,Deformacja” pod opieką instruktorską Zenaidy Jakuć. Joasia wielokrotnie była laureatką wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów sztuki dziecięcej i młodzieżowej. Jej twórczość rokrocznie była prezentowana w galerii HDK, a za efekty pracy w kole plastycznym otrzymywała nagrody i wyróżnienia.
Jacek Drużba, to wieloletni tancerz w Zespole Tańca Ludowego ,,Przepiórka” pod kierownictwem Justyny Biryckiej. Poza tańcem interesuje go teatr i muzyka. Jest członkiem zespołu ,,Wierasy” oraz gra w obsadzie teatru Joanny Troc ,,Czrevo.
Na swój dalszy rozwój artystyczny nagrodzeni będą otrzymywać co miesiąc po 250 zł. Gratulujemy młodym artystom!

Zenaida  Jakuć

.
.
.
.
.
.
.