Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

ŻUBROFFKA W HAJNÓWCE

8 grudnia 2017 r.  w po raz pierwszy w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się projekcja filmów z Islandii „Short 101 Reykjavík”. Widzowie mogli zobaczyć osiem krótkometrażowych filmów. Było to kino zróżnicowane pod względem poruszanych tematów, ambitne, mocne. Rzeczywiście mogliśmy jak zapewniali organizatorzy „pooddychać atmosferą miasta”.

Pokaz dopełniło spotkanie z gościem z Reykjavíku. Svava Lóa Stefánsdóttir to producentka filmowa, organizatorka festiwalu filmowego w Islandii. Widzowie mogli zadać nurtujące pytania dotyczące zarówno kina, jak i Islandii.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Androsiuk

o festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Przez lata nasz Festiwal mocno ewoluował – z małej kameralnej imprezy w klubie FAMA do największej w północno-wschodniej Polsce imprezy filmowej – konkursy OKNO NA WSCHÓD oraz CAŁY TEN ŚWIAT prezentują najciekawsze filmy krótkometrażowe powstałe poza Polską. Dodatkowo, całkowity ogląd na krótkometrażowe kino zapewniają konkursy skierowane do twórców z Polski: AMATORZY, STUDENCI i NIEZALEŻNI. Mamy także konkurs KIDS skierowany dla twórców filmów dla dzieci, kategorię TELEDYSK dedykowaną wideoklipom oraz najnowszą kategorię NA SKRAJU, w której prezentowany jest film eksperymentalny (za: www.zubroffka.pl)

                                                               Dziewczyny z kulturą/Stowarzyszenie Metamorhosis

zdjęcia: Dawid Gajko

.
.
.
.
.