Międzypokoleniowa podróż z Ozobotem

W piękne, słoneczne, sobotnie popołudnie 9 września, w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się  pierwsze zajęcia w ramach projektu Dom Kultury + inicjatywy lokalne 2017 – WARSZTATY ROBOT OZOBOT.

            Projekt, którego pomysłodawcą jest Anna Bowtruczuk  zakłada zorganizowanie w Hajnowskim Domu Kultury cyklu warsztatów dla dzieci w wieku 5 – 14 lat oraz ich rodziców lub dziadków. Na warsztatach uczestnicy będą mogli zobaczyć czym jest programowanie, jednocześnie wzbogacą swoje wiedzę o wiadomości dotyczące regionu, w którym mieszkają. Narzędziem do nauki programowania, które zostało wybrane do przeprowadzenia tych warsztatów są roboty Ozobot,  głównie ze względu na ich prostotę obsługi połączoną z bardzo dużym wachlarzem możliwości i łatwością włączania w zajęcia o różnorodnej tematyce. Istotne przy wyborze było również to, że roboty Ozobot mogą zostać zaprogramowane na różne sposoby, co pozwala na zorganizowanie aktywności o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, innych dla najmłodszych a zupełnie innych dla znacznie starszych uczestników warsztatów.

Pierwsze warsztaty to przede wszystkim zapoznanie uczestników z możliwościami robotów Ozobot, sposobem programowania ich, zasadami, które obowiązują podczas pracy z nimi. To czas na swobodne próby i doświadczanie, a także próba narysowania trasy w kształcie Hajnówki. Na kolejne zapraszamy 23 września oraz 7,21 i 28 października.

.
.
.
.
.
.
.