Muzyczny początek wakacji 2017 w Amfiteatrze Miejskim

Początek wakacji, był bardzo udany dla mieszkańców Hajnówki, 2 lipca 2017r na scenie w Amfiteatrze Miejskim zaprezentowały się zespoły, które przypadły do gustu zarówno tym młodszym słuchaczom, jak i tym trochę starszym.

Wystąpiły znane i lubiane przez hajnowską publiczność zespoły z Hajnowskiego Domu Kultury – Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka”, Mażoretki, Hip-Hop, zespoły taneczne „X”, „X Mini” i „X Maluszki”. Studio Piosenki Estradowej reprezentowały Karolina Mirek, Izabela Karczewska oraz Julita Wawreszuk.  Tuż po zdolnej młodzieży wystąpił światowej sławy tenor Michał Skiepko przy akompaniamencie  Krzysztofa Kiercula, który został ciepło przyjęty przez słuchaczy.
Zespół VSHOOD z Białegostoku zagrał współczesną muzykę basową. Mocne brzmienia, kop amen breaks, hip-hopowe flow, dżunglowa bujaka. Autorskie loopy producenckiego duo: Wikson & Mlusk! połączone z żywą perkusją Dannego Godlevskiego stworzyły energetyczną i taneczną całość. Grupa wygrała konkurs „Zrób głośniej – T-Mobile Music” i otworzyła Electronic Beats Festival w Poznaniu jako support Dizzeego Rascala i Modeselektora. Uczestniczy m.in. w festiwalu Up To Date Festiwal. Gościnnie z zespołem wystąpiła Renata Tuszyńska.

Kolejny zespół to BANK, ze Środy Śląskiej k. Wrocławia, który powstał w 1980 roku. Pierwszy skład tworzyli muzycy wywodzący się z różnych formacji rockowych Wrocławia, Warszawy i Poznania. Obecnie grupa Bank koncertuje w starym, można powiedzieć legendarnym składzie, co jest ewenementem na polskim rynku muzycznym. Koncert BANKU oddał wierny i niepowtarzalny klimat lat 80. Był wielką ucztą dla publiczności i zespołu. Inspiracje muzyczne czerpią oni, od takich gwiazd jak:  Free, Genesis, U.K, Boston, Eagles czy Thin Lizzy. Zespół jest autorem wielu albumów studyjnych m.in. „Jestem panem świata” (1981) – Złota Płyta 1983 r., „Ciągle ktoś mówi coś” (1983), „Gdzie mieszka czas” (2001), „Złoty pył” (2009).
Kolejną gwiazdą, która zaprezentowała się na deskach hajnowskiego amfiteatru był KaeN (Dawid Henryk Starejki) – Raper, kick-bokser, związany ze sceną od 2000 roku. W podziemiu wydał dwie solowe płyty: „Żyj albo umieraj” oraz „Sztuka ulicy”. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym stała się czarna maska odzwierciedlająca alter ego. 28 września 2012 roku ukazał się oficjalny debiut „Od kołyski aż po grób” nakładem Prosto Label. W 2013r. wideoklip do utworu „Alter ego” otrzymał nominację do nagrody 22. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2013. 14 lutego 2014 roku odbyła się premiera czwartego solowego albumu 2CD pt: „Piątek 13-go”.

Zwieńczeniem wieczoru, był występ znanego naszej publiczności Dj-a Valdi, który porwał publiczność do zabawy, w rytm muzyki disco-polo oraz dance.

Justyna Paszko

GALERIA