Białoruski Festyn Ludowy „Krynoczka”

To już stało się tradycją, iż popołudnie trzeciego dnia święta Zesłania Ducha Świętego na Apostołów należy do białoruskiej muzyki ludowej, jaka rozbrzmiewa w Amfiteatrze Miejskim. Tak też było w tym roku. 6 czerwca o godz. 17.00 rozpoczął się Festyn Ludowy „Krynoczka” organizowany przez Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, we współpracy z Hajnowskim Domem Kultury.

Program koncertu wypełniali soliści oraz zespoły, reprezentujące nasz region i wschodniego sąsiada. Na początku wystąpiły młodsze solistki Studia Piosenki Estradowej HDK Ola Wołczyk oraz Zofia Filipiuk. W wykonaniu Zespołu Tańca „Przepiórka” mogliśmy obejrzeć taniec ludowy, zaś białoruskie pieśni wybrzmiały mocnymi chóralnymi głosami Chóru „Echo Puszczy”. Świąteczne popołudnie umilali także: Zespół ludowy „Reczańka” z Koźlik (gm. Zabłudów), zespół dziewczęcy z Bielska Podlaskiego. Publiczność poruszył wesołymi muzycznymi klimatami „AS” z Białegostoku. Na zakończenie wystąpił zagraniczny gość „Zaranak” z Biarozy na Białorusi pod kierownictwem Aleny Gowin.

Tegoroczny festyn został zapisany na kartach naszych wspomnień. Teraz pozostaje nam tylko wyczekiwać kolejnego, już za rok.

Emilia Korolczuk

[huge_it_gallery id=”92″]