Ferie w Hajnowskim Domu Kultury

Podczas tegorocznych ferii nie było mowy o nudzie. Dopisała zimowa pogoda, a także Hajnowski Dom Kultury zaproponował wiele rozrywek. Młodsze dzieci, młodzież, lecz także nieco starsi mieli, w czym wybierać.

Na początek zaprosiliśmy wszystkich do kina. W repertuarze pojawiły się najnowsze produkcje „SING” oraz „Królowa Śniegu 3”. Do HDK zawitał też teatrzyk lalek, opowiadając historię „Psotnej Anki Jagodzianki”.

W ofercie królował przede wszystkim taniec. Zajęcia z tańca współczesnego oraz klasycznego (balet) odbyły się pod okiem profesjonalnej instruktorki tańca. Do wyboru był też hip-hop czy taniec ludowy. 3-5 latki bawiły się podczas zajęć rytmiczno tanecznych. Miłośnicy gry na gitarze oraz osoby początkujące mogły podszkolić swe umiejętności muzyczne w ramach zajęć z cyklu „Ferie z gitarą”.

W pracowni plastycznej powstawały niesamowite cudeńka tj. skarpetkowe pacynki i szmaciane kukiełki, szyszkowe chochliki oraz wiatrowe dzwonki. Uczestniczki warsztatów malowania z szablonu poznały jak można samodzielnie wykreować oryginalne wzory na swoich ubraniach.

Są zabawy, które trwają przez pokolenia, zawsze spotykają się z entuzjazmem. To skakanie w gumę, gra w klasy oraz kapsle. Bawili się w nie nasi rodzice (może też dziadkowie), rodzeństwo, my, nasze dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się bajkowe warsztaty kulinarne. Ich celem była promocja zdrowego żywienia. Uczestnicy samodzielnie, mając do dyspozycji różnorodne zdrowe produkty przygotowywali kanapki oraz lody (płatki owsiane, różnego rodzaju nasiona, dżem daktylowy i miód były podstawa wykonania).

Po dłuższej przerwie do HDK powróciły warsztaty LEGO. Miłośników tych klocków, jak pokazała frekwencja, nie brakuje. To połączenie nauki z zabawą. Uczestnicy tworzyli pojazdy, urządzenia, roboty.

Na zakończenie ferii Król Lul zaprosił dzieci do swojego zamku na karnawałową zabawę. Gościł on m.in. księżniczki, czarownice, piratów. Zabawa obfitowała w mnóstwo atrakcji. Były wspólne tańce z Kotkiem i Myszką, zabawa z wężykiem i balonami. Towarzyszyło jej wiele uśmiechu i radości.

W ostatnią sobotę ferii do Hajnówki nadleciał SPUTNIK. W ramach tegorocznej edycji SPUTNIKA nad Polską odbyły się warsztaty kulturalno-językowe dla dzieci i młodzieży, projekcje rosyjskich bajek. Wieczór zakończył pokaz specjalny filmu „Mnich i demon”.

[huge_it_gallery id=”52″]