Koncert Kolęd w Hajnowskim Domu Kultury

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas – pełne światła i nadziei na przyszłość. Uroku im dodają kolędy, które wybrzmiewają na każdym kroku w okresie bożonarodzeniowym. Tak też się stało i u nas.

W popołudniową porę 27 grudnia w Hajnowskim Domu Kultury odbył się koncert kolęd. Wystąpiły zespoły działające na terenie Hajnówki. W świąteczną atmosferę widzów wprowadziła grupa wokalistek „Małe HDK” ze Studia Piosenki Estradowej, które przepięknymi głosami zaśpiewały przepełnioną radością kolędę „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Na scenie zaprezentowały się także solistki: Aleksandra Wołczyk, Katarzyna Drużba oraz Izabela Karczewska. Wystąpił również Zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „POWROOT” oraz Trio Gitarowe.

Świąteczne utwory usłyszeliśmy w wykonaniu najmłodszych – przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Hajnówce… oraz nieco starszych – Zespołu Wokalnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce, SCHOLI z Kościoła Św. Cyryla i Metodego, SCHOLI „PEREŁKI MARYI” z Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na zakończenie wieczoru mocne głosy CHÓRU LEŚNIKÓW wyśpiewały tradycyjne polskie kolędy.

Organizatorami koncertu była Akcja Katolicka wraz z Hajnowskim Domem Kultury.

Emilia Korolczuk

[huge_it_gallery id=”39″]