Jesienne festyny

Zespół Pieśni ECHO PUSZCZY od wielu lat z przyjemnością uczestniczy w wielu festynach i imprezach tematycznych na jakie jest zapraszany. Każdy koncert to małe święto, każdy niesie ze sobą przesłanie.

Tematem ostatnich wyjazdów jest nieuchronnie zbliżająca się jesień. W sierpniu byliśmy na Święcie Grzyba na Białorusi.
Wrzesień to zbiór plonów ogrodów, pól i lasów. Namiastkę widzieliśmy na „Festynie Zdrowia” w Hajnówce, którego byliśmy uczestnikami.
W ramach V Festynu Zdrowia przeprowadzony został Konkurs Warzywny o nagrodę Burmistrza Miasta. Do konkursu zgłaszane były dania i przetwory z własnych upraw.
Prezentowano ciasto ziemniaczane, suszone warzywa i owoce, ciasto „Leśny mech”, Trio do grilla, Tort owocowy, paprykarze.

18-09-2016 mogliśmy wziąć udział w koncertach, które również miały akcent jesienny, a były to Dożynki w Rybołach i Białoruski Festyn w Czeremsze.

Śpiewaliśmy w promieniach już jesiennego słonka, wśród darów jesieni, pięknych tykw, dyń, słoneczników, papryk, cebul – warzyw symboli końca lata.

Letnie koncerty Zespołu „Echo Puszczy” dobiegają końca i mino radosnej atmosfery czujemy mijający czas. Zdjęcia oddają urok ciepłej „młodej” jesieni i radość w naszych sercach.

Byle do wiosny :))