Otwarcie wystawy ,,Słońce na kobiercu”- 30.09.16 r.

Otwarcie wystawy ,,Słońce na kobiercu”- 30.09.2016 r.

    Od 30.09 do 30.10.2016 r w Hajnowskim Domu Kultury można oglądać najnowsze realizacje tkackie Pracowni Gobelinu HDK. Tym razem w centrum zainteresowania tematycznego tkaczek znalazło się SŁOŃCE. 20 kompozycji na temat słońca, jego ekspresji i barw oraz roli w świecie przyrody, ale przede wszystkim przełożenie słonecznego obrazu na język tkaniny to główne założenie prezentacji.

Na wystawie można  zobaczyć  zarówno klasycznie  tkane gobeliny,  jak i inne tkaniny artystyczne  wykonane  w  technikach  kobierniczych  ( sumak,  dywan strzyżony )  z  efektami  struktur  reliefowych.   Wytwory  modyfikowane bogactwem splotów  i węzłów  z  różnego  rodzaju  przędzy czasem są swobodną improwizacją, czasem metaforą, a czasem odwołują się do natury poprzez pryzmat osobistych uczuć. Miłośniczki  sztuki  włókna  prezentują   efekty  dwuletnich  warsztatów. Długi  proces  powstawania  tkaniny,  zmaganie zamysłu artystycznego z  ograniczeniami  technicznymi  daje  poczucie  obcowania  ze sztuką, jest formą przyjemnego spędzania czasu,  ale też okazją do wzajemnej integracji i  zawiązywania  serdecznych więzi.

Otwarcie wystawy pt,,Słońce na kobiercu” odbyło się 30 września. Splendoru uroczystości dodał kameralny koncert w wykonaniu Zbigniewa Budzyńskiego i Jarka Kowalskiego. ,,Niebo do wynajęcia”, ,,Kantyczka z lotu ptaka”czy ,,Malarz wszystkich rzeczy” to niektóre z utworów, które wybrzmiały tego popołudnia dla przybyłych gości.

 

FOTOGALERIA